AMP در نتایج جستجو ثبت شد

AMP در نتایج جستجو ثبت شد

 

در تکنولوژی AMP Google نسخه ای کم حجم از HTML ارائه میشود که باعث افزایش سرعت بار گذاری صفحات وب در گوشی های تلفن همراه خواهد شد . در این نسخه از صفحات وب، تنها استفاده از تگ های خاصی از HTML مجاز است و نمی توان از همه تگ ها استفاده کرد.

 

بعد از اطلاعیه هفته گذشته این تغییر به زودی اعمال خواهد شد ، گوگل رسما صفحات AMP را در نتایج جستجوی سراسر دنیا گسترش داد. گوگل تلاش های زیادی را برای سریع تر کردن صفحات وب با فناوری شتاب دهنده صفحات موبایل AMP انجام داده است. در ماه Feb ، گوگل حمایت های خود را برای AMP از صفحات طراحی شده با این تکنولوژی به طور کامل افزایش داد.
در ماه Aug ، گوگل به این که مرحله بعدی پروژه AMP چه خواهد بود اشاره کرد. گوگل بیان کرد که نتایج جستجو ، صفحات AMP را نیز در برخواهند گرفت ، و امروز این یک واقعیت است.

 

886a5_Google-AMP AMP در نتایج جستجو ثبت شد

 

این واقعیت به چه معناست؟

 

هنگامی که کاربران در حال جستجوی بر روی یک دستگاه تلفن همراه هستند ، نتایج جستجوی گوگل به طور خودکار نسخه AMP صفحه را نمایش خواهد داد. این تغییر به معنای انفجار مقدار قابل توجهی از صفحات AMP است ، که احتمالا ترافیک بیشتر ، درآمد و … را با خود به همراه دارد. با افزایش کاربران گوشی های تلفن همراه در دنیای وب، سایت هایی که با این تغییر سازگار نباشند ، بخش بزرگی از ترافیک خود را از دست خواهند داد. پیاده سازی صفحات موبایلی پرشتاب یا AMP سخت نیست . تمام موارد مورد نیاز به تحت فریم ورک متن باز توسط گوگل برای وبمستران فراهم شده است تا به راحتی و بر خلاف آنچه تصور می کنند با این فناوری همگام شوند.

 

AMP چگونه بر سئو تاثیر می گذارد؟

 

برای کسانی که هنوز از AMP استفاده نمی کنند ، تغییرات امروز فشاری با آنها وارد خواهد کرد تا با تکنولوِژی AMP همراه شوند. به طور واضح AMP به طور مستقیم یک فاکتور رتبه بندی نیست. اگرچه زمان بارگذاری صفحات یک فاکتور مهم برای رتبه بندی محتوا محسوب می شود اما فقط می توان یکی از تاکتیک های سئو در نظر گرفت که به طور غیر مستقیم می تواند بر سئو سایت تاثیر گذار باشد. متوسط زمان بارگذاری صفحات AMP که کمتر از یک ثانیه است ، یک مزیت رقابتی نسبت به صفحاتی که با کدهای HTML معمولی طراحی شده اند ، می دهد.

 

این بروزرسانی صرفه جویی در وقت کاربران را هنگام جستجو در گوگل با گوشی های هوشمند را تضمین می کند. در واقع کاربران می توانند خیلی سریعتر از قبل به اطلاعاتی که می خواهند دست پیدا کنند. جستجوگران خیلی راحت و با شتاب بیشتر می توانند به صفحات AMP دسترسی داشته باشند. در حال حاضر ۶۰۰ میلیون سند AMP در ایندکس گوگل قابل کشف و جستجو است.

 
 

با توجه به تلاش های بسیار گوگل و فراهم کردن فاکتورهای مختلف برای تحلیل وب سایت ها و رتبه بندی آنها بر اساس پیروی و رعایت این عوامل پیشنهاد می کنیم سئو و بهینه سازی سایت خود را به افراد تخصصی که برای پیشرفت شما خالصانه تلاش خواهند کرد ، بسپارید. تیم سئویار با ارائه خدمات بروز سئو در همه حال موفقیت کسب و کار شما را تضمین خواهد کرد.

منبع: seoyar http://seoyar.com/amp-%D9%86%D8%AA%D8%A7%DB%8C%D8%AC-%D8%AC%D8%B3%D8%AA%D8%AC%D9%88-%D8%AB%D8%A8%D8%AA-%D8%B4%D8%AF/

به این مطلب امتیاز بدهید
درباره نویسنده

ابراهیم حنفی (متخصص سئو) هستم، 8 سال سابقه فعالیت در حوزه وب رو دارم و بطور تخصصی 4 سال هست که سئو کار میکنم و به لطف خدا نمونه کارهای خوبی در این زمینه بدست آوردم.

دیدگاه خود را بنویسید