گوگل الگوریتم موبایل فرندلی خود را گسترش داد

گوگل الگوریتم موبایل فرندلی خود را گسترش داد

 

جان مولر در توییتر خود اعلام کرد نسخه دوم آپدیت الگوریتم موبایل فرندلی گوگل گسترش داده شد :

 

9ea25_mobile-freindly گوگل الگوریتم موبایل فرندلی خود را گسترش داد
اگر وب سایت شما هنوز برای گوشی های هوشمند بهینه سازی نشده است ، این ممکن است فرصت خوبی باشد تا آن را تغییر دهید.

 

دقیقا چه چیزی تغییر کرده است؟

 

چند هفته پیش ، گوگل اعلام کرد :

 

” ما گسترش به روزرسانی در نتایج جستجوی تلفن های همراه را شروع خواهیم کرد ، که باعث افزایش اثر سیگنال رتبه بندی می شود تا به کاربران در پیدا کردن صفحات مرتبط بیشتر و موبایل پسند کمک کند.
اگر شما هنوز وب سایت خود را با گوشی های هوشمند سازگار نکرده اید ، این آپدیت تاثیری بر وب سایتتان نخواهد داشت. اگر به پشتیبانی این آپدیت نیاز دارید ، توصیه می کنیم که وب سایت خود را با ابزار تست موبایل فرندلی بودن چک کنید و از راهنمای موبایل گوگل وبمستر برای بهبود نسخه سازگار با موبایل سایت تان استفاده نمایید.
و به یاد داشته باشید ، هدف جستجو همچنان یک سیگنال قدرتمند می باشد ، بنابراین حتی اگر صفحه ای محتوای با کیفیتی داشته باشد که موبایل فرندلی نباشد ، این صفحه هنوز می تواند رتبه بالایی در نتایج جستجو محتوای مرتبط کسب کند. “

 

بر اساس گفته ی جان مولر این تغییرات به طور کامل گسترش داده شده است و این تغییرات برای رتبه بندی بهتر صفحات موبایل فرندلی در تلفن های همراه مفروض است.

 

در حال حاضر شما باید چه کاری انجام دهید ؟

 

توصیه شده:  ۳ مزیت مهم استفاده از اصطکاک در طراحی سایت

الگوریتم رتبه بندی موبایل فرندلی گوگل یک سیگنال رتبه بندی صفحات می باشد. این الگوریتم کل وب سایت را تحت تاثیر قرار نمی دهد. اگر برخی از صفحات وب سایتتان برای موبایل بهینه سازی نشده باشند ، آن ها بر صفحات بهینه سازی شده دیگر سایت تاثیر منفی نخواهند داشت.
 
این الگوریتم فقط برای دستگاه های تلفن همراه آپدیت شده است و کسانی که از کامپیوترهای رومیزی استفاده می کنند تغییرات را مشاهده نخواهند کرد. برای مثال هنگامی که یک کلمه کلیدی خاص را در مرورگر موبایل خود جستجو می کنید به اعمال این الگوریتم در نمایش نتایج جستجو ممکن رتبه های وب سایت ها با نتایجی که در کامپیوتر خود می بینید ، متفاوت باشد چرا که وب سایت هایی که موبایل فرندلی باشند شانس بیشتری در بدست آوردن رتبه بهتر خواهند داشت.
 
این مهم است که صفحات وب سایت تان موبایل فرندلی باشند، می توانید با استفاده از ابزار تست گوگل آدرس صفحه مورد نظر را وارد کنید و نتیجه را مشاهده کنید. اگر وب سایتتان در تست رد شد باید صفحات خود را برای نمایش در موبایل ها سازگار کنید. به جای طراحی نسخه جداگانه برای دستگا ه های تلفن همراه می توانید از تکنولوژی ریسپانسیو و یا واکنش گرا برای صفحات وب سایت خود استفاده کنید.

 

موبایل فرندلی بودن کافی نیست

 

در صورتی که وب سایتی رتبه بالایی نداشته ، در حال حاضر هم فقط به خاطر موبایل فرندلی بودن رتبه بالایی کسب نخواهد کرد. بسیاری از فاکتورهای دیگر هم وجود دارد که گوگل می خواهد برای رتبه بندی در وب سایت مشاهده کند.

توصیه شده:  لینک سازی
درباره نویسنده

ابراهیم حنفی (متخصص سئو) هستم، 8 سال سابقه فعالیت در حوزه وب رو دارم و بطور تخصصی 4 سال هست که سئو کار میکنم و به لطف خدا نمونه کارهای خوبی در این زمینه بدست آوردم.

دیدگاه خود را بنویسید