کیفیت و توانمندی نیروی انسانی، مهم‌ ترین عامل بقا و حیات سازمان است

activeworkforce کیفیت و توانمندی نیروی انسانی، مهم‌ ترین عامل بقا و حیات سازمان استحتما در کانال تلگرام نیوسئو عضو شوید (در کانال محتوایی هست که در سایت نیست!)

لطفا به این مطلب رای دهید

[رای ها : 2 امتیاز : 5]

در حقیقت نیروی انسانی توانمند، سازمان توانمند را بوجود می آورد.

به منظور غلبه بر شرایط نامطمئن، پیچیده و پویا، تنها راهی که جلوی روی مدیران قرار دارد، توانمندسازی سازمان و پرسنل است.

امروزه فاصله میان جوامع و سازمان ها از حیث دانایی و نادانی و چالش اصلی میان سازمانها، چالش نیروی انسانی توانا و داناست. از این رو، منابع انسانی نقش اساسی در رشد، پویایی و بالندگی یا شکست و نابودی سازمان ها را دارند.

اهمیت این عامل بعنوان مهم‌ ترین عامل در زنجیره عملیاتی و تفکر هر سازمان مدتهاست که به اثبات رسیده است و سازمان هایی که موفقیت چشمگیری داشته اند، توجه به انسان را سرلوحه کارهای خودشان قرار داده‌ اند.

بین سرمایه انسانی و بهره وری در سازمانها رابطه‌ ای مستقیم وجود دارد. لذا نیروی انسانی مهم‌ ترین عامل در سازمان بشمار می آید.

از طرفی از آنجا که یکی از عوامل مؤثر بر کارایی منابع انسانی، آموزش کارکنان می‌ باشد و توانمند سازی کارکنان هم بعنوان یکی از راهکارهای اساسی و موٍثر در امر نگهداری و بهره وری نیروی انسانی بشمار می آید، لذا توجه به آموزش نیروی انسانی می‌ تواند زمینه افزایش سطح بهره وری و در نهایت توانمندسازی پرسنل و سازمان را فراهم کند.


بازدیدکنندگان این مطلب، مطالب زیر را هم مطالعه کرده اند :

کیفیت و توانمندی نیروی انسانی، مهم‌ ترین عامل بقا و حیات سازمان است

توصیه شده:  بیماری همه‌ چیزدانی خطرناک‌ ترین بیماری این روزها…
کیفیت و توانمندی نیروی انسانی، مهم‌ ترین عامل بقا و حیات سازمان است
به این مطلب امتیاز بدهید
درباره نویسنده

دیدگاه خود را بنویسید