پیدا کردن محتوای جدید توسط موتور جستجو

موتورهای جستجو چگونه محتوای جدید را در وب سایت ما پیدا می کنند؟

 

این موضوع بسیار مهم است که متوجه شویم موتورهای جستجو چگونه محتوای جدید ایجاد شده در وب سایت ها را پیدا می کنند همچنان که سعی می کنند محل قرارگیری این محتوا را نیز ثبت کنند.

پیدا کردن محتوای جدید توسط موتور جستجو

یکی از راه هایی که موتورهای جستجو می توانند محتوای جدید را پیدا کنند دنبال کردن لینک های وب سایت ها است ، مشابه وقتی که ما برای حرکت از یک صفحه به صفحه روی یک لینک کلیک می کنیم. موتورهای جستجو رفتارهای مشابهی را برای پیدا کردن و ثبت کردن محتوا انجام می دهند با این تفاوت که آنها روی تمامی لینک های موجود کلیک خواهند کرد .

 
یک راه ساده برای این که مطمئن شوید موتورهای جستجو محتوای جدید وب سایت شما را پیدا می کنند این است که حتما یک لینک واقعی و مستقیم به آن صفحه در وب سایتتان ایجاد کنید.

 

راه دیگری که موتورهای جستجو به کمک آن می توانند محتوای جدید را پیدا کنند بررسی فایل نقشه سایت است sitemap.xml . فایل نقشه سایت ، لیست کاملی از محتوای موجود در وب سایت شما است که با چیدمان خاصی برای درک بهتر موتورهای جستجو مرتب شده اند . به محض این که نقشه سایتتان را تهیه کردید می توانید آن را مستقیما در موتورهای جستجو ثبت کنید و انجام این کار یک راه دیگر نیز پیش پای شما قرار می دهد تا بتوانید به موتورهای جستجو اطلاع دهید که چه زمانی مطالب وب سایت شما بروزرسانی شده است.

 

موتورهای جستجو همواره سعی می کنند تا جایی که بتوانند محتوا سایت شما را بررسی کنند ، اگر چه این موضوع در مجموع امکان بسیار خوبی است اما گاهی اوقات شما صفحه ای را به سایت اضافه می کنید که تمایل ندارید موتورهای جستجو آن را پیدا کنند مانند صفحات تست و یا صفحه ای ویژه کاربران و شما نمی خواهید این صفحات در نتایج جستجو نمایش داده شوند.

 

برای کنترل نحوه بررسی سایت شما در موتورهای جستجو می توانید قوانینی در این باره تعیین کنید ، این قوانین در فایلی با نام robots.txt نوشته می شود. این فایل است که می توانید در ریشه سایت ایجاد نمایید و زمانی که موتورهای جستجو وارد سایت شما می شوند می توانند از قوانین نوشته شده در این فایل پیروری کنند . شما می توانید دقیقا تعیین کنید که آنها اجازه دارند کدام قسمت های سایت را بررسی کنند این مورد کمی فنی تر محسوب می شود و برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید مقاله فایل robots.txt را مطالعه کنید.

 

به محض این که موتوهای جستجو محتوای وب سایت شما را پیدا کنند آن را بوسیله آدرس صفحه ، ثبت خواهند کرد. آدرس یک صفحه در واقع نشان دهنده محل قرارگیری آن صفحه در اینترنت است. این موضوع بسیار مهم است که هر یک از صفحات سایت شما یک آدرس خاص و ویژه داشته باشد تا موتورهای جستجو بتوانند تفاوت صفحات را از یکدیگر به درستی تشخیص دهند و نحوه تولید این آدرس ها می تواند به آنها کمک کند تا درباره چیدمان کلی سایت به درک بهتری برسند .

 

راه های بسیار زیادی وجود دارد که بوسیله آنها موتورهای جستجو می توانند صفحات سایت شما را شناسایی کنند ، شما باید بتوانید موتورهای جستجو را با ایجاد لینک های یکتا و بهینه ، ایجاد فایل نقشه سایت ، ایجاد فایل robots.txt و کارهای مشابه ، راهنمایی کنید تا بتوانند صفحات وب را در کوتاهترین زمان ممکن به صفحه اول موتورهای جستجو برسانند.

منبع: seoyar http://seoyar.com/%D9%BE%DB%8C%D8%AF%D8%A7-%D9%85%D8%AD%D8%AA%D9%88%D8%A7%DB%8C-%D8%AC%D8%AF%DB%8C%D8%AF-%D9%85%D9%88%D8%AA%D9%88%D8%B1-%D8%AC%D8%B3%D8%AA%D8%AC%D9%88/

پیدا کردن محتوای جدید توسط موتور جستجو
5 (100%) 1 vote
درباره نویسنده

ابراهیم حنفی (متخصص سئو) هستم، 8 سال سابقه فعالیت در حوزه وب رو دارم و بطور تخصصی 4 سال هست که سئو کار میکنم و به لطف خدا نمونه کارهای خوبی در این زمینه بدست آوردم.

دیدگاه خود را بنویسید