پروتکل https تاثیر آن در سئو سایت چیست

8763d_556ddbc87bd10 پروتکل https تاثیر آن در سئو سایت چیست
حتما در کانال تلگرام نیوسئو عضو شوید (در کانال محتوایی هست که در سایت نیست!)
مدت زمان تخمینی مطالعه این مقاله 15 دقیقه می باشد.

همانطور که می دانید، گوگل دوست دارد وبسایت ها امنیت بیشتری داشته باشند. به همین دلیل وبمسترها را تشویق می کند که سایت خود را با استفاده از پروتکل https ایمن کنند.

برای تشویق وبمسترها، گوگل اعلام کرده است که پروتکل https به عنوان یکی از فاکتورهای سئو سایت در نظر گرفته شده است و تاثیر کمی در رنکینگ خواهد داشت.

با وجود تاثیر بالقوه بر سئو، اکثر سایت ها از مهاجرت به https طفره می روند. تیم SEMrush محبوبیت پروتکل https در سال های اخیر را مورد تجزیه و تحلیل قرار داده است. وب سایت های مورد مطالعه در این تحقیق از آمارهای منتشر شده توسط گوگل در سال گذشته و نیز اطلاعات منتشر شده توسط الکسا در رابطه با سایت های محبوب استفاده کننده از پروتکل https، انتخاب شده اند. این وب سایت ها حدود 25 درصد از کل ترافیک اینترنت را به خود اختصاص می دهند. همچنین بر اساس گزارش Statoperator حدود 10 درصد از یک میلیون سایت نخست الکسا  از پروتکل https به صورت پیش فرض استفاده می کنند.

در این قسمت آخرین نتایج به دست آمده را مورد بررسی قرار می دهیم.

 • استفاده از پروتکل https در 100000 سایت برتر

  بررسی های انجام شده بر روی 100000 دامنه نخست نشان می دهد که میزان استفاده از پروتکل https در بین این سایت ها بین سال های 2014 تا 2017 سه برابر افزایش یافته است.

  در واقع میزان استفاده از https در بین این سایت ها از 7.6 درصد به 31.5 درصد افزایش یافته است. این یعنی از 100000 سایت، 31549 سایت در حال حاضر از پروتکل https استفاده می کنند.

72b7f_chart-https-trend-01 پروتکل https تاثیر آن در سئو سایت چیست

 

 • استفاده از پروتکل https در 5000 سایت نخست صنایع مختلف

  بخش بعدی مطالعات انجام شده در رابطه با تعیین میزان استفاده از پروتکل https در 5000 سایت نخست 25 صنعت مختلف بوده است. طبق یافته های SEMrush حدود 41 درصد از این سایت ها از پروتکل https استفاده می کنند.

  به تفکیک صنایع مختلف این آمار به این شرح است: 316 وبسایت در صنعت هنر و سرگرمی از پروتکل https بهره برده اند که بیشترین تعداد از نظر استفاده می باشند. همچنین دیگر صنایعی که دارای بالاترین رتبه در استفاده از پروتکل https هستند، به ترتیب امور مالی (77درصد)، اینترنت و مخابرات(63.91 درصد) و کسب و کار و صنعت (62 درصد) می باشند.

  کمترین رتبه ها در استفاده از پروتکل https به دو حوزه خبری (11.5 درصد) و ورزشی (15.95 درصد) اختصاص دارد.

6f070_chart-category5k-01-compressor پروتکل https تاثیر آن در سئو سایت چیست

 • استفاده از پروتکل https در میان 500 سایت هر بخش

  بخش بعدی مطالعات انجام شده توسط SEMrush به پیدا کردن پاسخ این سوال اختصاص داشت:

  چه تعداد از شرکت های بزرگ ایالات متحده  در بخش های مهم صنعتی اخیرا از پروتکل https در وبسایت خود استفاده می کنند. این مطالعه بر روی 500 سایت نخست هر بخش انجام شد که نتایج آن به این شرح است:

  بیشترین درصد استفاده از پروتکل https به شرکت های امور مالی (70 درصد) و خدمات کسب و کار (74 درصد) اختصاص داشت.

  کمترین درصد استفاده نیز به شرکت های صنایع هوافضا و دفاع و مواد شیمیایی صنعتی به ترتیب با 8 و 9 درصد اختصاص پیدا کرد.

dd158_chart-category-fortune500-01 پروتکل https تاثیر آن در سئو سایت چیست

استفاده از پروتکل https و ارتباط آن با رتبه بندی در گوگل


منبع: http://www.newseo.ir/seo-learning/https-and-seo

پروتکل https تاثیر آن در سئو سایت چیست
3 (60%) 3 votes
درباره نویسنده

ابراهیم حنفی (متخصص سئو) هستم، 8 سال سابقه فعالیت در حوزه وب رو دارم و بطور تخصصی 4 سال هست که سئو کار میکنم و به لطف خدا نمونه کارهای خوبی در این زمینه بدست آوردم.

دیدگاه خود را بنویسید