نحوه استفاده از کلمات کلیدی در سئو

کلمات کلیدی پایه و اساس جستجو هستند. در حقیقت کل علم بازیابی اطلاعات براساس همین کلمات کلیدی بنا شده است.

بهینه سازی کلمات کلیدی در سایت شما به بهتر پیدا شدن سایت و صفحات آن در موتورهای جستجو کمک می نماید و در واقع روشی برای یافتن مطالب وب سایت شما می باشد .

هدف اصلی گوگل درک اهداف کاربران است. اینکه کاربران چه انتظاری دارند، به دنبال چه می گردند و مهم‌تر از همه اینکه کدام نتایج جستجو می‌تواند بیشترین کمک را به کاربران بکند.

در سال ۲۱۰۷ انتظار نداشته باشید که سایت شما تنها با استفاده از کلمات کلیدی در صفحه‌ی اول گوگل قرار بگیرد!

بطور خلاصه، شما برای داشتن یک سئو خوب باید به این نتیجه برسید که کاربران به دنبال چه چیزی می‌گردند و نه صرفاً دنبال این باشید که کلمات کلیدی که کاربران ممکن است آن را جستجو کنند را پیدا کنید. در این خصوص موارد زیر را باید در نظر داشت:

در ابتدا سعی کنید مخاطب هدف خود را شناسایی کرده و به طور دقیق مشخص کنید که نوع محتوایی که تولید می‌کنید به درد چه گروهی از اشخاص می‌خورد چرا که بدون این کار نه می‌توانید خواننده‌ی محتوایی ثابت داشته باشید و نه رتبه‌ی مناسبی در گوگل کسب کنید.

همچنین نباید جایگاه کلمات کلیدی را در سئو نادیده بگیریم. استفاده از این کلمات کلیدی در جاهای مناسب و به شکل درست راهکاری مناسب است برای جستجوگرهای گوگل که بتوانند ماهیت متن و محتوای موجود در سایت شما را تشخیص دهند .

توصیه شده:  سایت نحوه سئو سازی شبکه اجتماعی

برای تمرکز صفحه بر کلمات کلیدی خاصی, شما می بایست مهترین کلمه کلیدی خود را انتخاب کرده و سپس آن را در بخش های زیر قرار دهید:

1-    در عنوان هر صفحه

مهمترین و اصلی ترین مسئله برای سئو وبسایت عنوان صفحه می باشد حتما از کلمه کلیدی در عنوان صفحه استفاده کنید .

2- در تگ توضیحات هر صفحه

3- در بدنه متن اصلی شما

4- در آدرس صفحه

5-در Alt تصاویر

زمانی که به این فکر می‌کنیم که از کدام کلمات کلیدی استفاده کنیم، باید به دنبال ابزارهایی بگردید که بتواند حجم زیادی از کلمات کلیدی را در اختیار شما قرار دهد.

در اینجا چند ابزار مفید برای یافتن کلمات کلیدی را معرفی می کنیم :

۱-کلمات کلیدی جستجوگر در Moz

توسط جستجوگر مووز متخصصین سئو می‌توانند کلمات کلیدی را پیدا کنند، از آن‌ها لیستی تهیه و آن را به محتوای خود اضافه نمایند. در این برنامه شما می‌توانید به معیارهایی دیگر همچون تعداد کلیک و تجزیه و تحلیل هر کلید واژه نیز بپردازید. حتی شما می‌توانید از این ابزار به عنوان یک ابزار جاسوسی در سئو استفاده کرده و ببینید رقبا برای بالا بردن بازدید سایت خود از چه کلمات کلیدی و ترفندهایی استفاده می‌کنند.

2-سم راش (SEMRush)

سم راش به شما اجازه می‌دهد تا با قابلیت هوش تجاری که دارد به تجزیه و تحلیل کلمات کلیدی که رقبا استفاده می‌کنند، بپردازید. در این ابزار شما نام سایت رقبای خود را وارد می‌کنید و در عوض لیستی از کلمات کلیدی و پرکاربرد در سئو را دریافت خواهید کرد.

حال برای بالا بردن بازدید سایت خودتان می‌توانید کلمات کلیدی که در این سایت‌ها استفاده شده را استخراج کرده و در محتوای خود با هدف سئو استفاده نمایید.

توصیه شده:  صفحه فرود (Landing page) چیست؟

3- اهرف (Ahrefs)

ما به دنبال استفاده از کلمات پر کابرد در سئو خودمان هستیم تا بتوانند افرادی که به دنبال موضوع ما هستند مطالب ما را پیدا کنند و به سایت ما سر بزنند و به بالا رفتن بازدید سایت ما منتهی شود. بنابراین باید کلمات کلیدی، میزان کلیک، لیست کلمات مرتبط کلیدی و حجم مطالب را پیدا کنیم که این ابزار همه‌ی این موارد را در اختیار ما می‌گذارد و کمک شایانی برای متخصصین سئو است.

درباره وبلاگ تخصصی آبزرورسئو

آبزرور سئو در کنار خدماتی تخصصی، مطالب تخصصی را نیز جهت آشنایی با مباحث به صورت هفتگی، با علاقمندان به اشتراک می گذارد.

سفارش آنلاین پروژه

پروژه خود را با ما در میان بگذارید. کارشناسان ما در جهت رفع مشکلات شما در کنارتان خواهند بود.

عضویت در خبرنامه

 
 
 

نحوه استفاده از کلمات کلیدی در سئو

نحوه استفاده از کلمات کلیدی در سئو
به این مطلب امتیاز بدهید
درباره نویسنده

دیدگاه خود را بنویسید