معرفی محصول در ویدیو تبلیغاتی

c3bc2_Merlin-Software-video-Merlin-classic معرفی محصول در ویدیو تبلیغاتی
حتما در کانال تلگرام نیوسئو عضو شوید (در کانال محتوایی هست که در سایت نیست!)
مدت زمان تخمینی مطالعه این مقاله 10 دقیقه می باشد.

همه ما می دانیم که ویدئو در عرصه بازاریابی اینترنتی نقش بسیار پر رنگی دارد و بر آن مسلط است. دلیل آن است که ویدئویی که در رابطه با یک محصول ساخته می شود تا چهار برابر بیشتر از محتوای متنی توسط مخاطب مورد توجه قرار گرفته و مشاهده می شود. ویدئو به خاطر شبیه سازی موقعیت و بیان شفاف کارایی یک محصول و یا سرویس جدید، راحت تر توسط افراد درک می شود. به دلیل تاثیرگذارتر بودن ویدئو، 46 درصد افرادی که آن را می بینند نسبت به ویدئو واکنش نشان می دهند. همچنین افرادی که مشتری بالقوه محصول هستند تا حدود دو برابر شانس خرید بیشتری پیدا می کنند.

شرکت های بزرگ در کسب و کار به این نتیجه رسیده اند که بازگویی یک داستان برای معرفی و مقایسه محصول در یک ویدئو با مدت زمان کمتر از 60 ثانیه، توجه مخاطب را بیشتر جلب می کند. در واقع این شرکت ها کاملا درک کرده اند که چگونه یک ویدئوی داده محور برای معرفی محصول خود معرفی کنند.

در این مقاله اصول معرفی محصول در ویدئو تبلیغاتی را بیان خواهم کرد. این نکات می تواند به شکلی شگفت انگیز در موفقیت شما در بازاریابی ویدئویی تاثیرگذار باشد.

استفاده از داستان به جای استفاده از لیست ویژگی ها

یکی از بزرگترین اشتباهاتی که شرکت ها برای معرفی محصول به مشتری در ویدیو تبلیغاتی مرتکب می شوند، معرفی محصول با بیان کردن لیستی از ویژگی ها و خصوصیت ها است. به نظر من این نوع از ویدئو کلیپ تبلیغاتی بسیار کسل کننده است. علاوه بر آن مخاطبان تمایل کمتری به حفظ این نوع از اطلاعات دارند. در واقع به دلیل خسته کننده بودن ویدئو، مخاطبان دیگر تمایلی به تماشای این نوع از ویدئوها ندارند و آن ها را نادیده می گیرند و بلاک می کنند.

توصیه شده:  دانلود قالب سئو خارجی

داستان همان چیزی است که مردم دوست دارند. اگر شما یک ویدئو توصیفی با یک داستان جذاب تولید کنید که در آن به صورت همزمان نحوه کار با محصول یا سرویس شما را آموزش دهد و همین طور با شبیه سازی، نحوه حل شدن یک مشکل را بیان کند، مطمئن باشید که ویدئوی شما مورد توجه قرار خواهد گرفت. در واقع، باید ویژگی ها را با استفاده از داستان بیان کنید. اما مهم تر از آن بیان حل شدن یک مشکل با استفاده از محصول یا خدمات شما است.

در واقع داستان باعث می شود که مخاطبان به سرعت آن را با تجربه شخصی مشابهی که داشته اند تطبیق دهند و پیام اصلی را راحت و ساده درک کنند.

طراحی یک داستان کوتاه و ساده


درباره نویسنده

ابراهیم حنفی (متخصص سئو) هستم، 8 سال سابقه فعالیت در حوزه وب رو دارم و بطور تخصصی 4 سال هست که سئو کار میکنم و به لطف خدا نمونه کارهای خوبی در این زمینه بدست آوردم.

دیدگاه خود را بنویسید