مدل‌های دیجیتال مارکتینگ

در دنیای مدرن امروز، تکنولوژی سرعت رشد کسب و کار ها و همچنین رقابت بین آنها را افزایش داده است. بطوریکه اگر کسب و کاری بخواهد تنها با روش های سنتی به تبلیغ برند خود بپردازد جایی در بازار نخواهد داشت. در این بین اما کسب و کارهای هوشمند برای پیشی گرفتن از رقبا از “دیجیتال مارکتینگ” استفاده می‌کنند. نوعی از تبلیغات مقرون به صرفه که نقطه عطف برتری در رقابت به شمار می‌رود. اگر شما هم می‌خواهید کسب و کاری هوشمند داشته باشید و از دیجیتال مارکتینگ برای دیده شدن برندتان و جذب مشتریان خود استفاده کنید در ادامه این مطلب با ما همراه باشید و با مدل‌های دیجیتال مارکتینگ آشنا شوید.

دیجیتال مارکتینگ چیست؟

اجازه بدهید قبل از هر چیزی با یکدیگر بر سر تعریفی از دیجیتال مارکتینگ به توافق برسیم.
دیجیتال مارکتینگ یا همان بازاریابی دیجیتال نوعی از بازاریابی است که با استفاده از ابزار های الکترونیکی مثل کامپیوتر وموبایل های هوشمند و یا به کمک کانال ها و بسترهای الکترونیکی از جمله وبسایت، پست الکترونیک و شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام به معرفی محصولات و خدمات شما می‌پردازد و از این طریق برای شما مشتری جذب می‌کند.

digitalmarketingmodels مدل‌های دیجیتال مارکتینگ

مدل‌های دیجیتال مارکتینگ

خب بعد از تعریف مفهوم نوبت به معرفی مدل‌های دیجیتال مارکتینگ رسیده است.

باید بگوییم دیجیتال مارکتینگ عبارتی جامع در بازاریابی به شمار می رود که انواع مختلف ابزار و تکنیک‌های بازاریابی را شامل می شود. دیجیتال مارکتینگ از کانال های دیجیتالی همچون بهینه سازی موتورهای جستجوگر، پلتفرم ها در شبکه های اجتماعی، ایمیل مارکتینگ (بازاریابی ایمیلی) و بازاریابی با اپلیکیشن های موبایل استفاده می کند؛ روش هایی که همگی جزو تکنیک های دیجیتال مارکتینگ به شمار می روند. آژانس های تبلیغات دیجیتالی مختلفی وجود دارند که خدمات متنوعی را در این زمینه ارائه می دهند. به عبارت دیگر، می توانیم بگوییم که دیجیتال مارکتینگ یعنی استفاده از اینترنت، اما این مساله شامل اپلیکیشن های موبایل و نشان دادن تبلیغات در آن ها نیز می شود. عبارت “دیجیتال مارکتینگ” شامل طیف گسترده ای از فعالیت های بازاریابی است. ما در این مطلب روی رایج ترین و پذیرفته شده ترین مدل های دیجیتال مارکتینگ در سطح جهانی تمرکز می کنیم. این مدل ها بدین شرح هستند:

توصیه شده:  شیوه‌های بازاریابی دیجیتال که کسب‌و کار شما به آن نیاز دارد

بازاریابی شبکه های اجتماعی (SMM)

بررسی ها نشان می دهد که ۹۰% مردم از  پلتفرم شبکه‌های اجتماعی استفاده می‌کنند. در عصر بازاریابی دیجیتال که همه در حال استفاده از شبکه‌های اجتماعی هستند، تمرکز روی استفاده موثر و مقرون به صرفه از محتوای شبکه های اجتماعی فرصت خوبی برای دیده شدن برند شما و جذب مشتری فراهم خواهد کرد. شبکه‌های اجتماعی همچون فیسبوک، توئیتر، اینستاگرام و اسنپ چت نمونه هایی از استفاده متداول از بستر شبکه های اجتماعی به عنوان ابزارهای بازاریابی هستند. بازاریابی شبکه های اجتماعی و بهره وری این محتواها، پروسه ای است که مشارکت و توجه عموم را با استفاده از بسترهای محبوب اجتماعی جلب می‌کند.

social-media-marketing-strategy مدل‌های دیجیتال مارکتینگ

بازاریابی محتوایی (Content Marketing)

بازاریابی محتوایی، یکی از مدل های مهم و متنوع خدمات بازاریابی است. در دنیای بازاریابی دیجیتال، این جمله به طور عمومی پذیرفته شده است که “محتوا، پادشاه است” (“content is king”). قابلیت و ظرفیت های محتوانویسی یک سازمان برای نوشتن محتوایی بی نقص برای تبلیغی یک صفحه ای، راهنماهای مفید و ایجاد بنرهای تبلیغاتی و همینطور بنرهای تبلیغات در گوگل، برخی از مدل های بازاریابی محتوایی را تشکیل می دهند که به طور قابل توجهی در جذب و جلب مشارکت مشتریان نقش دارند.

content-marketing-strategy مدل‌های دیجیتال مارکتینگ

بهینه سازی موتور جستجوگر (SEO)

بهینه سازی موتور جستجوگر  که با نام اختصاری SEO نیز شناخته می شود، یکی دیگر از استراتژی های بسیار مهم دردیجیتال مارکتینگ است. این استراتژی به وبسایت هایی که اطلاعات، محصولات و خدمات ارائه می دهند این امکان را می دهد که به طور اخلاقی و به صورت کلی در فضای اینترنت بیشتر دیده شده و در موتورهای جستجوگری همچون گوگل، یاهو، بینگ و … صاحب رتبه های بهتری شوند.

توصیه شده:  همه چیز درباره سئو

seo-marketing-strategy.jpg مدل‌های دیجیتال مارکتینگ

https://www.seowave.ir/%D9%85%D8%AF%D9%84%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%AF%DB%8C%D8%AC%DB%8C%D8%AA%D8%A7%D9%84-%D9%85%D8%A7%D8%B1%DA%A9%D8%AA%DB%8C%D9%86%DA%AF/

به این مطلب امتیاز بدهید
درباره نویسنده

دیدگاه خود را بنویسید