رمز و راز بزرگ رتبه بندی

 

چرا سایت شما رتبه خوبی نداره درحالی که همه چیز اوکیه ؟

 

شما یک وب سایت بزرگ با قابلیت استفاده عالی ، طرح بندی زیبا ، محتوای ارزشمند و با کیفیت و شامل تمامی کلمات کلیدی مهم و هدفمند دارید … اما : سایت شما رتبه خوبی در نتایج جستجو نداره!!! 

به نظر شما مشکل کجاست ؟ بسیاری از وبمستران و مدیران وب سایت ها این مشکل را تجربه کردند و یا در حال دست و پنجه نرم کردن با این مشکل هستند . خوشبختانه یک راه برای حل مشکلات به ظاهر غیر قابل توضیح رتبه بندی و ایندکس وب سایت ها وجود دارد.

ee601_google-rank رمز و راز بزرگ رتبه بندی

به چند دلیل غیر قابل مشاهده ای که مشخص می کنند چرا وب سایت شما در گوگل و یا موتورهای جستجو دیگر رتبه بالایی کسب نمی کنند اشاره می کنیم :

 

فایل robots.txt سایت شما صحیح نیست!

 

شاید تا قبل از مطالعه این مقاله متوجه اهمیت این فایل نبودید اما باید بدانید که ربات های موتورهای جستجو برای گردش در سایت شما و ایندکس صفحات آن از این فایل استفاده می کنند . در واقع فایل  robots.txt برای محدود کردن دسترسی روبات های گوگل و موتورهای جستجو دیگر به محتویات صفحات سایت شما استفاده می شود . به همین دلیل باید از وجود این فایل و محدودیت هایی که برای محتوای سایت تان درج شده است مطمئن شوید. در صورتی که عبارت “Disallow” در فایل robots.txt نوشته شده است به دقت آن را بررسی کرده و در صورتی که دسترسی روبات ها را به محتوای مهم سایتتان مسدود کرده است خذف کنید . دقت داشته باشید که نباید بدون داشتن اطلاع کافی از نحوه درج دستورات در این فایل ،آن را ویرایش کنید.

 

کد وضعیت http صفحات سایت تان نادرست است !

 

زمانی که روبات ها و بازدیدکنندگان عادی صفحه ای را از سرور درخواست می کنند ، سرور شما با یک به اصطلاح کد وضعیت http پاسخ می دهد. این کد وضعیت توسط بازدیدکنندگان قابل مشاهده نیست و در برنامه ای که صفحات را درخواست می کند تعبیه شده است.

کد وضعیت برای یک صفحه عادی باید  200 باشد. کدهای دیگر به این معنا هستند که اتفاقی برای صفحه رخ داده است. برای مثال  کد وضعیت ۴xx  که همه ما با آن آشنا هستیم به معنای لینک شکسته و صفحه ای است که یافت نشده ، کد وضعیت ۵xx  به معنای وجود مشکلی از سمت سرور و … است .

برخی سرورها خطاهای پیکربندی دارند و کد وضعیت http اشتباهی را ارائه می دهند . زمانی که از سمت سرور کد اشتباه ارسال شود برای بازدیدکنندگان سایت اهمیتی ندارد و آن صفحه را در مرورگر مشاهده نمی کنند . اما روبات های موتورهای جستجو با دریافت کد وضعیت اشتباه نمی توانند آن صفحه را به درستی ایندکس کنند. مشکل اصلی اینجاست که موتور جستجو به دلیل عدم دسترسی موفق  نتوانسته است صفحات سایت را به درستی ایندکس کند در نتیجه سایت نیز در رتبه بندی لحاظ نخواهد شد ، به این کدها توجه کنید و به دقت آنها را بررسی و رفع کنید.

 

خطاهای فنی دیگری وجود دارد .

 

تا این جا به مهمترین موارد تاثیرگذار اشاره کردیم اما دیگر خطاهای فنی هم می توانند تاثیر منفی در رتبه بندی سایت داشته باشند . وب سایت ها به مرور زمان خطاهای بسیاری را دریافت می کنند . برای مثال زمانی که تنظیمات https را به درستی انجام نداده باشید ، صفحاتی که خیلی کند بارگذاری می شوند  یا برخی لینک ها در صفحات منسوخ شده اند و یا صفحات قدیمی با سایت جدید سازگاری ندارد ، می توانند در ایجاد خطای فنی موثر باشند .

 

البته این امکان برای شما هست که خطاهای سایتتان را دستی جستجو کنید اما این کار زمان زیاد و دانش کافی در این زمینه می طلبد به همین دلیل ما پکیج های بهینه سازی سایت را با هزینه مناسببرای شما عزیزان که نگران وضعیت سایت خود هستید اماده کرده ایم . با سفارش پکیج های سئو ، عملکرد و و ضعیت سایت خود را هر چه زودتر بهبود دهید.

 

 

 

منبع: seoyar http://seoyar.com/%D8%B1%D9%85%D8%B2-%D9%88-%D8%B1%D8%A7%D8%B2-%D8%A8%D8%B2%D8%B1%DA%AF-%D8%B1%D8%AA%D8%A8%D9%87-%D8%A8%D9%86%D8%AF%DB%8C/

رمز و راز بزرگ رتبه بندی
2.9 (58.24%) 34 votes
درباره نویسنده

ابراهیم حنفی (متخصص سئو) هستم، 8 سال سابقه فعالیت در حوزه وب رو دارم و بطور تخصصی 4 سال هست که سئو کار میکنم و به لطف خدا نمونه کارهای خوبی در این زمینه بدست آوردم.

دیدگاه خود را بنویسید