رتبه بندی در نتایج جستجوی کشوری خاص

رتبه بندی در نتایج جستجوی کشوری خاص

 

در دنیای بهینه سازی موتور جستجو ، موقعیت جغرافیایی مهم است. موتورهای جستجو تمایل دارند نتایج مرتبط را برای کاربر نمایش دهند نه فقط در محدوده کلمات کلیدی و سایت هایی که دقیقا همان چیزی که کاربر به دنبال آن است را استفاده کرده باشند بلکه با زبانی که کاربر جستجو کرده است نیز مرتبط باشد. این اصلا جالب نیست برای کسی که فارسی زبان است در نتایج جستجو وب سایت هایی با زبان چینی یا روسی نمایش داده شود . بنابراین موتور جستجو باید از روشی استفاده نماید که قادر باشد اطلاعاتی را که کاربران به دنبال آنها هستند را در زبان مناسب نمایش دهد. هدف موتور جستجو نزدیک کردن کاربران به اهدافشان در قلمرو نتایج جستجو است.

 

بسیاری از افراد تعجب می کنند چرا وب سایت شان رتبه خوبی در برخی از موتورهای جستجو کسب نمی کند ، به خصوص اگر آنها در تلاش برای به دست آوردن رتبه بهتری در کشور دیگری باشند. آیا امکان دارد آنها ندانند که در چه کشوری هستند؟ شاید بگویید این ممکن نیست ، کسی نداند در کدام کشور است!؟ اما این ممکن است تعجب آور باشد که آنها وب سایت خود را روی هاستی در کشوری کاملا متفاوت پیدا کنند و حتی شاید در قاره ای دیگر !

 

بسیاری از موتورهای جستجو از جمله گوگل ، در مورد موقعیت جغرافیایی وب سایت و کشوری که در آن واقع شده است تنها براساس نام دامنه (مانند .com.au یا .co.uk) تصمیم گیری نمی کند بلکه کشور محل فیزیکی سایت براساس آدرس IP را در نظر می گیرد. موتورهای جستجو با اطلاعاتی که به آنها می گوید که چه آدرس IP به کدام کشور تعلق دارد و همچنین کدام پسوند دامنه به کدام کشور اختصاص دارد ، برنامه ریزی شده اند.

 

برای مثال شما تمایل دارید در نتایج جستجو گوگل در کشور آمریکا رتبه بالایی کسب کنید. در صورتی که میزبانی هاست وب سایت شما در کشور ژاپن یا استرالیا قرار گرفته باشد ، نتیجه خوبی کسب نخواهید کرد. شما باید هاست سایت را از سرورهای مستقر در کشور آمریکا انتخاب کنید.

 

همانطور که محتوا و لینک ها می توانند روی ظهور شما در صفحات اول نتایج جستجو موثر باشند سرور وب سایت شما نیز می تواند نقش بسیار مهمی در رنک و اعتبار وب سایت شما داشته باشد. بنابراین انتخاب هاست مناسب و مطابق با موقعیت جغرافیای کسب و کارتان و زبان سایت می تواند شما را از اینکه چرا رتبه مورد انتظارتان را کسب نکرده اید ، آگاه سازد . در مقاله اهمیت سرور سایت در سئو به تفصیل در مورد فاکتورهای مهم سمت سرور اشاره کردیم .

 

منبع: seoyar http://seoyar.com/%D8%B1%D8%AA%D8%A8%D9%87-%D8%A8%D9%86%D8%AF%DB%8C-%D9%86%D8%AA%D8%A7%DB%8C%D8%AC-%D8%AC%D8%B3%D8%AA%D8%AC%D9%88%DB%8C-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D8%AE%D8%A7%D8%B5/

به این مطلب امتیاز بدهید
درباره نویسنده

ابراهیم حنفی (متخصص سئو) هستم، 8 سال سابقه فعالیت در حوزه وب رو دارم و بطور تخصصی 4 سال هست که سئو کار میکنم و به لطف خدا نمونه کارهای خوبی در این زمینه بدست آوردم.

دیدگاه خود را بنویسید