دلایل وجود تناقض های زیاد در بهینه سازی – درک درستی از سئو

aa4b7_seo-tutorial دلایل وجود تناقض های زیاد در بهینه سازی – درک درستی از سئو

 

این بار در آموزشی به همراه ویدئو با مثال هایی از زندگی با هم دلیل وجود این همه تناقض در سئو رو بررسی می کنیم و متوجه می شیم که چرا انقدر حرف های متضاد و حتی نتیجه های مختلف که با حساب کتاب ما در بهینه سازی سایت ها جور در نمیاد، وجود داره.در پایان این آموزش متوجه می شید که اصلا تناقضی وجود نداره و فقط دیده محدود و بسته ماست که باعث میشه تناقض حس کنیم.مثل همون مثال فیل، که هرکس یک گوشه از اون رو دست میزنه و یک نظر متفاوت میده.اما اگر همون افراد چراغی جلوشون بگیرن، و کل بدن فیل رو ببینن متوجه میشن که چرا نظراتشون متناقض بوده و چقدر محدود فکر می کردند.

برای مشاهده ویدئو در آپارات روی تصویر یا اینجا کلیک کنید.

این آموزش خیلی بدیهی هست.اما اغلب اوقات بهش توجه نمیشه.همیشه خیلی از موضوعات و نکته های بدیهی که هممون می دونیم و فراموشش می کنیم، برای ما مشکل ساز میشه.

توصیه می کنم علاوه بر متن، حتما ویدئو رو مشاهده کنید.توی ویدئو، یک سری نکات و جزئیات بیشتری وجود داره.

بعد از مشاده ویدئو یا در پایان این آموزش، جواب همه سوال های زیر رو پیدا می کنید:

۱- چرا خیلی ها بک لینک میخرن جواب می گیرن خیلی ها نتیجه عکس می گیرن یا براشون بی تاثیره.

۲-چرا خیلی ها میگن محتوا پادشاه است اما خیلی اوقات، وقتی خیلی رو محتوا مانور میدید متوجه می شید که محتوا پادشاه نیست.

۳-چرا بعضی ها میگن لینک بیلدینگ مهمتر از محتواست بعضی ها برعکس حرف میزنن.چرا خیلی ها میگن بک لینک داره کم اثر میشه خیلی ها، این حرف رو نمی زنن و میگن لینک بیلدینگ هر روز مهم تر می شود؟

۴-چرا تجربه های هر کس در بهینه سازی سایت متفاوت هست؟

۵-چرا کاری که روی یک سایت می کنید، جواب میده، روی یک سایت دیگه جواب نمیده؟

۶-چرا یکی میگه شبکه های اجتماعی تاثیری نداره یکی میگه داره؟

۷-چرا منابع آموزشی سئو حتی منابع غیر ایرانی، تضاد در آموزش هاشون وجود داره؟

۸-چرا سئوکاری که سالها تجربه داره ممکنه الان ناتوان شده باشه و سئوکار جدیدی، دانش و قدرت بیشتری از سئوکار قدیمی پیدا کنه؟

۹-چرا به تعداد وب مستر ها و سئوکارها ، روش های مختلف و در عین حال متضادی برای ارتقا رتبه گوگل وجود داره؟

۱۰-چرا یکی میگه هاست ایرانی برای سئو خوب نیست و یکی دیگه مثل من میگه اگر خوب  نباشه، بد هم نیست که توی پست تاثیر هاست و سرور بر سئو دربارش صحبت کردیم.

۱۱-چرا خیلی ها همش میگن، وضعیت بهینه سازی در ایران خیلی خرابه و همه از روش های غلط استفاده می کنند و یکی دیگه مثل من میگه سئو کلاه سیاه مخصوص ایرانی ها نیست.

۱۲-چرا خیلی ها به جای نتیجه و واقعیت، به منابع و نوشته های مکتوب از سایت های خارجی تکیه می کنند و استدلالشون فقط در نوشته هاست.نه در عمل و نتیجه؟

۱۳-چرا بعضی ها میگن سئو خیلی سادست و کار خاصی نداره و خیلی ها میگن، سئو پیچیدست و برای بهینه سازی سایت ها، به متخصص سئو نیاز هست؟

۱۴-چرا کاری که رقیب ما می کنه جواب می گیره اما اگه ما همون کار رو بکنیم ممکنه جواب نگیریم یا برای ما اثر منفی داشته باشه؟

۱۵-چرا یکی میگه پیج رنک دیگه مهم نیست یکی میگه هنوز مهم هست؟

۱۶-چرا یکی که کلی نمونه کار داره ولی واقعا از بهینه سازی و ارتقا رتبه بعضی سایت ها به صفحه اول گوگل که گاها رقابتشون هم سطح با کارهای قبلی هست، ناتوان هست؟

۱۷- چرا یکی میگه پاپ اپ و بازدید زیاد باعث ارتقای رتبه گوگل میشه یکی میگه نمیشه؟البته این مورد، واقعا گفتنش هم شرم اوره که بگیم برای ارتقای رتبه گوگل، از پدیده شوم پاپ اپ که ربطی به سئو نداره و جز افزایش Bounce Rate چیزی نداره، استفاده کنید!

۱۸-چرا خیلی ها، وقتی می بینن حرف اونها با چیزی که در واقعیت وجود داره متفاوت هست، به جای تغییر دیدگاه، بهانه “الگوریتم گوگل ناقص هست و کمی طول می کشه تا کامل بشه” رو میارن و فراموش می کنند که سالهاست الگوریتم گوگل به چیزی که اونها مد نظرشون بود نرسیده؟آیا این افراد در حال پرستش گوگل هستند؟آیا اونها قوانین نانوشته گوگل رو فراموش کردند؟یا صرفا نگاه از زاویه دید کلاه سفید (به جای کلاه خاکستری یا Gray Hat مبتنی بر حقیقت و عمل به جای تئوری و اصول) باعث ایجاد چنین دیدگاهی میشه؟

 

چرا انقدر تناقض توی سئو وجود داره؟

این تناقض ها فقط توی ایران نیست.بلکه در کل دنیا وجود داره.این تناقضات فقط در سئو وجود نداره.بلکه در کل زندگی ما وجود داره.من چند مثال ساده می زنم.

چهار راهی رو فرض کنید که مسیر همیشگیتون هست و همیشه به مدت زیادی پشت چراغ قرمزش می مونید و ازون چراغ های تو مخی هست که سبزش کوتاهه، صفش طولانیه و قرمزش هم طولانیه! شما شاید با خودتون بگید این مسیر کلا مسیر بدی هست.در حالی که ممکنه فقط در اون ساعتی که شما ازونجا رد میشید، اینطور باشه.اینجا شما به فاکتور ساعت توجه نکردید و برای کل اون چهار راه نسخه پیچیدید و برچسب پرترافیک بودن رو روی پیشونی اون چهار راه زدید.

مثال دیگه می زنم.شما فرض کنید، صفحه نمایش مانیتورتون تصویر نمیده.طبیعتا شما کابل برق و کابل دیتا، کارت گرافیک و سایر قطعاتی که می تونه به این موضوع ربط داشته باشه بررسی می کنید و عیب رو پیدا می کنید.اینجا اگر ایراد از کابل برق شما بود با خودتون نمی گید، پس هر وقت صفحه نمایش من قطع شد، مشکل ازکابل هست.اگر مشکل از کارت گرافیکتون بود نمیگید، هر وقت صفحه نمایش تصویر ندارد، مشکل از کارت گرافیک هست.پس چرا توی سئو، با وجود این همه فاکتور تور در تو که به هم خاصیت تضریبی هم دارند، باید انقدر ساده فکر کرد و تصمیم گرفت و قضاوت کرد و نسخه پیچید؟

مثال دیگه ای می زنم برای اینکه بگم چرا تجربه های مختلفی تو سئو وجود داره.یکی که سالهاست سئوکار هست حرفی می زنه که همکارش که همون میزان تجربه رو داره، دقیقا حرفی برعکس اون میزنه.علتش توی زندگی ما هست.دو تا پیرمرد رو تصور کنید.اولی پیرمرد ساده ای هست که همیشه از سادگی به همه اعتماد می کرده و در اخر عمرش با زخم های زیادی که از خیانت دیگران دیده، به دیگران به عنوان تجربه ۷۰ سال زندگی میگه : “پسرم! توی زندگی به هیچ کس حتی چشم خودت اعتماد نکن!” . در عوض، پیرمرد ۷۰ ساله دیگه ای که تعادل داشته و به جاش اعتماد می کرده و به جای خودش، نمی کرده، تجربه مشابه پیر مرد اولی نداره و شاید اصلا برای این پیرمرد، اعتماد کردن یا نکردن به دیگران اصلا دغدغه نباشه و در تجربه خودش بگه “با احتیاط به دیگران اعتماد کن و با توجه به افراد و زمانه، تصمیم بگیر ولی قلبت رو به خاطر بی اعتمادی شدید به دیگران تیره نکن”. دقت می کنید؟خود شما نمونه های مشابه زیادی رو در زندگی دیدید و دارید می بینید.

اینجا چه اتفاقی داره میفته؟آیا فقط نظر ها فرق داره یا حقیقت فرق داره؟بدون شک، حقیقتی در کار هست که بدون نقص هست و یک نقطه کاملا صحیح وجود داره.من این رو بسط میدم به بهینه سازی سایت ها:

۱- نتیجه گیری و تحلیل از زاویه دید بسته 

شما در نظر بگیرید برای یک سایت شروع می کنید به لینک بیلدینگ و تولید محتوای خوب و کار کردن روی on page seo  و برندینگ و … جواب هم می گیرید.اینجا ممکنه تصور کنید به به! من دیگه سئو رو کامل یاد گرفتم! اما بعد روی یک سایت دیگه همون کار ها رو می کنید، و نتیجه نمی گیرید.به خصوص اگر رقابتش بیشتر باشه.اینجا ممکنه خودتون هم متوجه نشید که چرا روی سایت اولی جواب گرفتید و روی سایت دوم نگرفتید! و اگر نخواید این موضوع رو بپذیرید، سعی می کنید از این حقیقت که از سئوی سایت دوم ناتوان هستید و خودتون هم دلیلش رو نفهمیدید فرار کنید.حالا بیاید ریز تر بشیم:

شما میاید برای یک سایتی بک لینک می خرید و نتیجه می گیرید(نتیجه پایدار) و معتقد میشید که بک لینک خریدن خوبه.اما این نسخه پیچیدن اشتباست! شما در شرایطی بک لینک خریدید که سایت شما یک سری فاکتور هایی داشته که می تونسته اون خرید بک لینک شما رو خیلی موثر و مفید کنه.هر چند بر خلاف قوانین گوگل درباره بک لینک هست.از طرفی ممکنه شما به همون شیوه قبل برای سایت دیگه ای بک لینک بخرید و جواب نگیرید یا حتی افت کنید!در این شرایط اگر کسی تجربه دوم شما رو پیدا کنه و با اولین خرید بک لینک جواب نگیره، اعتقاد پیدا می کنه که بک لینک خریدن خوب نیست.اما حقیقت اینه که هر دو حالت، یعنی گفتن اینکه بک لینک خریدن مطلقا خوبه یا مطلقا بده، غلط هست.

نکته مهم دیگه اینه که، فاکتور های سئو به هم خاصیت تضریبی دارند و این خیلی سئو رو پیچیده می کنه.یعنی ممکنه اگر شما فاکتور x و y و z ، رو داشته باشید باعث بشه، ۱۰ تا فاکتور دیگه شما ضریب بخوره و موثر بشه یا از چند فاکتور منفی شما صرف نظر بشه یا اون فاکتور های منفی تبدیل به فاکتور های مثبت بشن و یا فقط در صورتی که سایتی فاکتور x و y و z رو داشته باشه، فاکتور a و b اون سایت، در رتبه بندی تاثیر گذار میشه و برعکس اگر فاکتور های x و y و z رو نداشته باشه فاکتور های a و b بی تاثیر میشن.یعنی فاکتور های سئو، علاوه بر خاصیت تضریبی، خاصیت مشروطی به همدیگه دارن.اینجاست که یکی کاری رو انجام میده و نتیجه می بینه و یکی دیگه همون کار رو انجام میده نتیجه نمی بینه.چون شرایط اون سایت ها و فاکتور ها با هم متفاوت هستند.

الگوریتم گوگل و کلا موتور های جستجو، نمیاد با یک فاکتور تصمیم گیری کنه.بلکه همه فاکتور ها رو کنار هم قرار میده و بعد برای رتبه بندیشون تصمیم گیری می کنه و مدام وزن فاکتور ها رو تغییر میده و وزن برخی فاکتور ها رو کم می کنه و برخی رو زیاد می کنه.

اینجاست که ما اگر با زاویه دیده بسته تصمیم بگیریم، روی همون تجربمون مجددا اشتباه می کنیم و تصمیم گیری می کنیم و بعد از گذشت مدت های طولانی هم شاید متوجه نشیم که کجای کارهای ما غلط بوده و چرا یه جاهایی حساب کتابمون غلط از آب درمیاد و یه جاهایی جواب می گیریم؟ اگر از تجربه هامون موفقیت زیادی کسب کنیم، ممکنه تصور کنیم کل اطلاعات و تجربه هامون درست بوده و اینجاست که روی یک سایت جدید دیگه، می بینیم که تجربه های ما کارساز نیستند.تیم ما در سئو روز همیشه این موارد رو در نظر میگیره و ما از این زاویه به سئو و تجربیات خودمون حساب می کنیم.

۲- غرور ما

یه دلیل دیگه که موجب ناقض میشه غرور ماست که در پست غرور، آفت سئوکاران و فعالان حوزه IT ، دربارش صحبت کردیم.یک وب مستر یا سئوکار، واقعا براش سخته که بپذیره بعد از سالها تجربه، می بینه که کل دانشش دیگه از کار افتاده و نمی تونیم به راحتی بپذیریم که دانش ما، تاریخ انقضاش گذشته.توی سئو، تغییرات خیلی فشرده و پشت سر هم هست و یک آپدیت گوگل، می تونه همه حساب کتاب های ما رو به هم بریزه.

این مورد، خیلی مهم هست و بر خلاف تصور عموم، چیزی هست که نباید بهش اشاره بشه.اما ما توی پست “درباره علت های تناقض در سئو” داریم صحبت می کنیم.درسته که غرور موضوع فنی نیست.اما یک حقیقت اجتناب ناپذیر هست و معمولا افرادی که خیلی اهل چهارچوب و قانون و قاعده و اصول هستند، از اوردن چنین موضوعی، در یک پست آموزشی فنی مثل سئو، شدیدا خودداری می کنند.از اونجایی که من خیلی اهل شکست ساختار های ذهنی شکل گرفته و عرف های جا افتاده هستم، توی نوشته های من همیشه شاهد این عرف شکنی ها و حرف های هنجار شکن و بی پرده، هستید.

۳-چه سوال هایی از خودمون بپرسیم؟

باید از بالا به قضیه نگاه کنیم و از خودمون سوال کنیم که اگر تکنیکی که یاد گرفتیم، روی یک سایت دیگه انجام بدیم، جواب می گیریم؟آیا این کار همیشه به همین اندازه جواب می گیره؟ممکنه کس دیگه ای کار من رو بکنه جواب نگیره؟چیزی که برای من اثر منفی داره، ممکنه شخص دیگه ای انجام بده و نتیجه خوبی بگیره؟از کجا می دونم که این تغییر، دلیل کار من بوده؟شاید به خاطر کار چند ماه پیش من بوده که تازه اثر کرده یا به خاطر آپدیت گوگل بوده؟

۴-ماهیت نقل قول بودن مطالب ترجمه شده

این موضوع بیشتر داخل ایران صدق میکنه.خیلی از سایت های ایرانی، مطالب سایت های خارجی رو ترجمه می کنند یا پس از ترجمه، ویرایش و جمع بندی می کنند، که البته منظورم این نیست که این کار خوب نیست.در همین حال ممکنه سایت ایرانی دیگه ای، مطلب دیگه ای از سایت خارجی دیگه، ترجمه کنه که عینا در تضاد با مطلب سایت خارجی دیگه است.خواننده با خوندن این دو مقاله، سر در گم میشه.حتی ممکنه، سایت ترجمه کننده، به تاریخ مطلب خارجی توجه نکنه و مطلبی که همون سایت منبع خارجی، قبلا نوشته بوده، توسط خودش در آینده نقض شده باشه.چون سئو به شدت در حال تغییر هست.اینجاست که باز هم تضاد و حتی عقب گرد به وجود میاد.

۵-توجه به حقیقت یا توجه به تئوری ها و راهنمایی های گوگل و آموزش ها؟

اگر بخوایم به سئو با توجه به راهنمایی های گوگل نگاه کنیم، خیلی متفاوت هست با چیزی که در واقعیت داریم می بینیم.برای مثال گوگل رسما نگفته لینک بیلدینگ کنید.اگر توی انجمن گوگل درباره لینک بیلدینگ صحبت کنید، بهتون میگن، لینک بیلدینگ نکنید و فقط محتوا و سرویس خوب ارائه کنید.اونها نمیگن سایتی رو چطوری می تونید بالا بیارید.بلکه فقط قوانینشون رو دیکته می کنند.درباره این موضوع در پست محتوا پادشاه نیست و لینک بیلدینگ هر روز مهم تر می شود، صحبت کردیم و همیشه هم در سئو روز سعی کردیم، مطالبی به دور از نقل قول کردن و دیکته کردن بنویسیم.

۶-روش های کهنه ما

خیلی ها به همون روش هایی که چند سال پیش کار می کردند کار می کنند و وقتی می بینن روز به روز، روش هاشون داره از کار میفته میگن گوگل هوشمند تر شده! یا دیگه کار ما بی اثر شده.در حالی که همون قدر که گوگل هوشمند تر میشه روش ها هم هوشمندانه تر میشن و کارها و تکنیک ها اگر بی اثر میشن، تکنیک های جدیدی جایگزین میشن، یا روش پیاده سازی تکنیک ها تغییر می کنه.شما در محل کار، وقتی فرزند خودتون رو با شیر شیشه ای اروم می کنید، ممکنه بعد از چند هفته یا چند ماه، دیگه با اون شیشه شیر اروم نشه و این روش شما برای اروم کردن کودک، از کار بیفته و روش دیگه ای اون رو اروم کنه.پس چرا انتظار دارید توی سئو، همیشه همه چیز، طبق چیزی که فکر می کنید یا می خونید یا قبلا جواب میداده، جلو بره؟

۷- نگاه از زاویه دید کلاه سفید یا کلاه خاکستری(Gray Hat) ؟

توی سئو کلاه خاکستری، نتیجه هیشه اولویت داره و اصول و قوانین و چهار چوب ها، فدای نتیجه میشن.اون هم از نوع نتیجه پایدار و دراز مدت.اما توی سئوی کلاه سفید، نتیجه همیشه فدای اصول و قوانین گوگل میشه و مهم اینه که اصول و چهار چوب ها انجام بشه.به خصوص از ترس اینکه نکنه اگه یک مو از بند های قوانین گوگل رو رعایت نکنیم، پنالتی بشیم و افت کنیم.حالا بماند که معلوم نیست در سئوی کلاه سفید چقدر طول میکشه جناب گوگل به شما لطف کنه و رتبه خوبی بده.همچنین توی سئوی کلاه سفید، باید چشممون رو ببنیدیم از دیدن سایت هایی که با زحمت و هزینه کمتری از زحمت ما، میان بالا سر ما قرار می گیرن.خیلی ها هم میگن روش هاشون کلاه سفید هست.اما ماهیتا روش هاشون کلاه خاکستری هست و بیشتر اینطور جا افتاده که معنی کلاه سفید با معنی کارهای سئوی بی خطر با نتیجه پایدار و دراز مدت گره خورده.اما حقیقت اینه که، هر کاری که خود شخص یا سئوکار به جز بحث محتوا و On Page SEO و برندینگ ، برای ارتقا رتبه گوگل انجام بده، دیگه از سئوی کلاه سفید خارج شده و وارد سئوی کلاه خاکستری شده.حالا اگه اون روش ها، اکثرشون در تضاد با قوانین گوگل باشن و رسما پرچم قرمز برای گوگل بالا برده بشه، اینجا دیگه از کلاه خاکستری هم خارج میشه و وارد سئوی کلاه سیاه میشه و ریسک و خطر به وجود میاد.

خیلی ها هم وقتی میگن سئوی کلاه سفید، در عمل چنین می کنند: به جای خرید بک لینک، یا اسپم کردن تالار های گفتگو، چند سایت مزرعه محتوا با موضوع مرتبط با سایت هاشون درست می کنند و داخلش به خودشون لینک میدن و روی این حساب میگن، ما لینک بیلدینگ کلاه سفید انجام میدیم که در این باره در پست پنالتی گوگل مفصل صحبت کردیم! لینک بیلدینگ اساسا با Gray Hat گره خوردست.حتی به سالم ترین روش! چون شما و خود وب مستر، دستی برای خودتون لینک بیلدینگ می کنید و دیگران شما رو لینک نمی کنند.

به همین دلیل هست، که یکی که صرفا مثل یک وکیل که قوانین رو دیکته می کنه، یعنی سئوکاری که قوانین گوگل رو دیکته می کنه، یک دیدگاه داره و سئوکاری که به حقیقت و نتیجه دراز مدت و عمل نگاه می کنه، دیدگاه دیگه ای داره.سئوکار کلاه سفید، سئو کار کلاه خاکستری رو ، کلاه سیاه کار خطاب میکنه و با استناد به قوانین گوگل و آموزش های موجود در سطح وب جهان، برای روش های خودش توجیه می تراشه و تنها دلیلی که برای اعتبار دادن به حرف های خودش ارائه می کنه، نوشته ها و آموزش هاست که مثلا سایت x که منبع معتبر جهانی هست این حرف رو زده و وبلاگ رسمی گوگل فلان حرف رو زده و … .نه حقیقت.اینجاست که اگر از این سئوکار سوال کنید، چرا فلان سایت ها که برخی قوانین گوگل رو نقض کردند سالهاست رتبه دارند، جوابی ندارند یا خواهند گفت، باید صبر کنی و منتظر لطف حضرت گوگل بمانی و پسر بدی نباشی! یا خواهند گفت با اپدیت گوگل همه اونها افت می کنند و پنالتی میشن.در این حالت ممکنه صبر کنید و پنالتی از راه برسه و متوجه بشید که افت که نکردند هیچ، خیلی هم رشد کردند! اصلا هم نباید به این حقیقت فکر کنید که گوگل دلش به حال شما نمی سوزه و اگر بعد از مدت زیادی تلاش و هزینه، به نتیجه دلخواه نرسیدید، نباید گوگل رو سرزنش کنید!

به عقیده شخصی من، شخصیت افراد خیلی در نگاهشون به سئو تاثیر گذاره.کسانی که ریسک پذیر نیستند و دوست دارند همیشه یک چهارچوب و منبع و کدخدا در زندگیشون داشته باشند، نمی تونن با سئو کلاه خاکستری که سرشار از تکنیک و راه های عملی جدید و بی سابقه و ریسک(صرفا در تست ها) هست، کنار بیان.در عوض افرادی که اهل شکستن چهارچوب ها هستند و اهل ریسک و ابداع روش های جدید در زندگی نیستند، راحت تر با سئو Gray Hat کنار میان و اون رو می پذیرن.

سئوی کلاه سفید همیشه پر هزینه تر هست و به نسبت هزینه، نتیجه کمتری در کار هست.اما در سئو کلاه خاکستری که خیلی اوقات در تضاد با دیدگاه های سئو کلاه سفید هست، هزینه کمتر و نتیجه بیشتر هست.هر دو روش یعنی کاملا کلاه سفید و کلاه خاکستری، نتیجه بخش از نوع نتیجه پایدار هستند.(نه کوتاه مدت).فقط سئوی کلاه خاکستری، فنی و عملی تر، هست و نیاز به تحلیل خیلی بیشتر و به روز شدن بیشتر و تست های بیشتری داره.در حالی که در سئوی کلاه سفید، محوریت اصلی روی مستندات موجود در وب و سئو به خصوص از منابع وابسته به گوگل قرار داره.

فراموش نکنید صحبت ما درباره دید باز درباره سئو بود.بنابراین اگر در حیطه کلاه خاکستری، به خاطر دید بسته و محدود، تصمیم و نتیجه اشتباهی بگیرید که منجر به افت بشه، دلیل نمیشه کلا تصور کنیم سئوی Gray Hat خوب نیست و باید حتما کاملا روی سئوی کلاه سفید کار کرد.

دلیل این همه جنگ بین همه کسانی که در بهینه سازی سایت و سئو فعال هستند، همین هاست.سئوکارانی که با تعصب و اصرار بر درست بودن روش خود، و غلط بودن روش دیگران، ناخواسته جلوی پیشرفت خودشون رو می گیرن و چشمشون رو به خاطر تعصب، بر خیلی از حقایق می بندند.اینجاست که همیشه در دنیای سئو همیشه کل کل و بحث و جدل هست و تمومی نداره.فقط هم مخصوص ایران نیست.هر وقت کسی به شما گفت، توی ایران اینطوری شده (هر موضوعی) ، سریعا ازش بپرسید چقدر از اوضاع بقیه کشور ها خبر دارید که فکر می کنید توی ایران اینطور شده؟ درجه تناقض های سئو اتفاقا در جهان بسیار بسیار بیشتر از ایران هست.کسانی که فکر می کنند فقط ایران، وضعیت سئوش اینطور هست(نمیگم خوب یا بد) ، بدون شک، پست آیا سئو کلاه سیاه مخصوص ایرانی هاست رو نخوندن(منظورم طرفداری از کلاه سیاه نیست) و همچنین خارج از ایران رو در چند سایت خاص و مشهور آموزش سئو به زبان انگلیسی خلاصه کردند که در پست توضیحاتی درباره مطالب سئو روز، بیشتر در این باره صحبت کردیم.

همه اینها برای باز کردن دید ما بود و اعداد و فاکتور های نام برده شده فقط مثال بودند.معنی این صحبت ها هم این نبود که هیچ وقت نمیشه به راهکاری قطعی برای رسوندن سایت ها به صفحه اول گوگل رسید.در دنیای Gray Hat همه چیز بدون خطر با نتایج پایدار، شدنی هست و ممکنه به تعداد هر وب مستر یا سئوکاری، تکنیک های زیادی وجود داشته باشه.همچنین ما تا جایی که در عمل و تست به نتیجه رسیدیم، در کلاس های آموزشی سئو روز، دقیقا تعریف می کنیم که چه فاکتور هایی چقدر به هم وابستگی دارند و هر فاکتور حدودا چه وزنی داره و چگونه فاکتور ها رو با چه فرمولی کنار هم قرار بدیم و همچنین، طول عمر فاکتور های تاثیر گذار چقدر هست و راه رصد کردن الگوریتم گوگل با کمترین خطا چیه، تا بتونیم به نتیجه دلخواه و پایدار با کمترین فرسایش و هزینه برسیم.

 

منبع: seorooz https://seorooz.net/conflict-tutorial-and-results-in-seo/

دلایل وجود تناقض های زیاد در بهینه سازی – درک درستی از سئو
3 (60%) 2 votes
درباره نویسنده

ابراهیم حنفی (متخصص سئو) هستم، 8 سال سابقه فعالیت در حوزه وب رو دارم و بطور تخصصی 4 سال هست که سئو کار میکنم و به لطف خدا نمونه کارهای خوبی در این زمینه بدست آوردم.

یک دیدگاه

You can post comments in this post.


  • ببخشیدا ولی این فیلمتون چرت بود. اصلا پاسخ توش نبود. فقط سوال ایجاد کردید. یکسری مزخرفات سر هم کردید و دادید بیرون. برای سئوی سایت هم یکسری سوال تو این صفحه نوشتید که خالی نباشه و مخاطب جذب کنه. همینه که وقتی جستجو میکنی هیچ مطلبی درباره «تناقض سئو» وجود نداره. چون این ساخته خیالات خودتونه. مسخره ها فقط 40 مگابایت اینترنتمو از بین بردید.

    یوسف 1 سال دقیقه قبل پاسخ دادن


دیدگاه خود را بنویسید