درک خواص کلمات کلیدی

درک خواص کلمات کلیدی

 

درباره کلمات کلیدی که کاربران در موتورهای جستجو تایپ می کنند حجم فوق العاده زیادی اطلاعات وجود دارد و این مهم است که ما قبل از آنکه کلمات کلیدی مورد نظرمان را برای برنامه سئومان انتخاب کنیم ، بتوانیم تفاوت های کاربردی این کلمات را ارزیابی کنیم.

 
سه مورد در اینجا مطرح است که شما باید در خلال انتخاب کلمات کلیدی آنها را در نظر بگیرید :

 

• ارتباط با موضوع
• تعداد دفعات جست وجو
• رقابتی بودن کلمات

 
با ارتباط کلمات شروع می کنیم . اولین موردی که شما باید درباره ارتباط کلمات کلیدی با کسب وکارتان در نظر بگیرید این است که از خودتان بپرسید آیا کلمات کلیدی که پیدا کرده اید منعکس کننده واقعیت محصولات وخدمات شما است؟
هدف اصلی موتورهای جست و جو پیدا کردن و تحویل دادن مرتبط ترین محتوا و اطلاعات به کاربران زمانی که عبارت مورد نظرش را تایپ می کند. بهترین راه برای درک رفتار کاربران در هنگام کار با موتور جستجو این است که خودتان را جای آنها قرار دهید. کاربران از عباراتی استفاده می کنند که آنها را به اهدافشان نزدیک می کند. مهمترین بخش ارتباط کلمات کلیدی این است که آن ها بیشتر شبیه یک مکالمه حرفه ای روی وب سایت شما هستند تا یک روال عمومی .

 

دومین موردی که باید به آن بپردازیم “دفعات جستجو” است. ممکن است عبارتی به شدت به کسب و کار شما مربوط باشد و باعث فروش بیشتر شوند اما آنقدرها در موتور جستجو تایپ نمی شود. اگر از ابزار Google Keyword Tool استفاده کنید این ابزار میانگین ماهانه استفاده از کلمه کلیدی موردنظر نشان می دهد و می تواند درانتخاب بهتر کلمات به شما کمک کند.

 

حالا نگاهی به مورد “رقابت” می اندازیم و این که چقد سخت خواهد بود که ما سعی کنیم تا رتبه یک کلمه کلیدی را درقالب موتورهای جست و جو را در قالب موتورهای جستجو در صفحه های نتایج بالا بکشیم. وقتی شما یک تکنولوژی را وارد بازار می کنید ، احتمالا به دنبال محتواهای مشابهی که پیش از آن در اینترنت وجود داشته می گردید. ما نگاهی به تعداد صفحات جستجو درباره محصولات مورد نظرمان ، قدرت و اعتمادی که وب سایت های رقیبان دارند ، خواهیم کرد.

 
در ابزار Google Keyword Tool ستونی وجود دارد که رقابت کلمات کلیدی را به شما نمایش می دهد. ابزار MOZ Keyword Difficulty یکی از ابزارهایی است که منابع اطلاعاتی خوبی درباره رقابتی بودن کلمات کلیدی ارائه می دهد. این ابزار کلمات کلیدی را آنالیز کرده و بررسی می کند چقد رنک گرفتن برای یک کلمه سخت خواهد بود. این اطلاعات براساس تعداد صفحات و قدرت وب سایت های موجود در لیست نتایج جستجو به دست می آید. نباید به فکر کلمات کلیدی رقابتی باشید. این کار احتمال شکست شما را در ابتدای کار بسیار بالا می برد و منطقا اشتباه است. البته قابل ذکر است که شاخص های بسیاری در تشخیص رقابت یک کلمه دخیل هستند که باید به درستی بررسی شوند.

 

قبل از انتخاب کلمات کلیدی باید به درک درستی از کلمات کلیدی و سئو برسید ، اگر کلمات کلیدی به درستی انتخاب نشوند ممکن است پروژه سئو شما با شکست مواجه شود یا نتیجه و بازدهی نداشته باشد.

 
در صورتی که برای انتخاب کلمات کلیدی مرتبط با اهدافتان به مشاوره نیاز دارید ، کارشناسان تیم سئویار آماده ارائه خدمات مشاوره بصورت کاملا تخصصی به شما عزیزان می باشند.

منبع: seoyar http://seoyar.com/%D8%AF%D8%B1%DA%A9-%D8%AE%D9%88%D8%A7%D8%B5-%DA%A9%D9%84%D9%85%D8%A7%D8%AA-%DA%A9%D9%84%DB%8C%D8%AF%DB%8C/

به این مطلب امتیاز بدهید
درباره نویسنده

ابراهیم حنفی (متخصص سئو) هستم، 8 سال سابقه فعالیت در حوزه وب رو دارم و بطور تخصصی 4 سال هست که سئو کار میکنم و به لطف خدا نمونه کارهای خوبی در این زمینه بدست آوردم.

یک دیدگاه

You can post comments in this post.


  • خیلی ممنون

    پست کلمات کلیدی و سئو خیلی مفید بود

    هانیه غفرانی 1 سال دقیقه قبل پاسخ دادن


دیدگاه خود را بنویسید