تاثیر شبکه های اجتماعی بر سئو سایت

تاثیر شبکه های اجتماعی بر سئو سایت

 

امروزه تأثیر شبکه های اجتماعی بر سئو سایت و بهینه سازی آن بر کسی پوشیده نیست. حضور در شبکه های اجتماعی و فعالیت در آن ها یکی از تکنیک های موفقیت در سئو محسوب می شود و منجر به ایجاد لینک سازی استاندارد، گرفتن بک لینک، افزایش ترافیک ورودی به وب سایت و در نهایت برندینگ شدن شما و کسب و کارتان می گردد.

در ۵ سال اخیر با گسترش استفاده از تلفن های هوشمند، حضور مردم در شبکه های اجتماعی با پرداخت هزینه اندک بسیار چشمگیر بوده است. از جمله جذابیت های شبکه های اجتماعی برای افراد، عضویت آن ها در گروه های مورد علاقه و امکان اشتراک گذاری محتوا و ارسال نظرات با دیگر دوستان خود بوده است. بنابراین شبکه های اجتماعی سهم عمده ای را در جذب مخاطب و سئو سایت ها داشته اند. جالب است بدانید ۷۰ درصد از سئو را، سئوی خارجی تشکیل می دهد و در این میان ۱۰% از آن متعلق به سئو در شبکه های اجتماعی است، پس هرگز از تأثیر شبکه های اجتماعی بر سئو سایت غافل نشوید.

 

 

dd2a3_social-media-SEO تاثیر شبکه های اجتماعی بر سئو سایت

 

دلایل تأثیر شبکه های اجتماعی بر سئو سایت

 

 

اشتراک گذاری لینک

یکی از فواید شبکه های اجتماعی، امکان معرفی سایت در آن ها می باشد. شما می توانید با استفاده از اشتراک گذاری لینک وب سایت خود، مخاطبان بیشتری را به سمت وب سایت خود هدایت کنید. در نتیجه افزایش ترافیک ورودی به وب سایت و داشتن بک لینک مؤثر را خواهید داشت.

توصیه شده:  آموزش سئو اپن کارت

 

معرفی محصولات و خدمات

همچنین می توانید در شبکه های اجتماعی به معرفی محصولات و خدمات خود بپردازید و دیگران را با کسب و کار خود آشنا کنید.

 

ایجاد برندینگ و شهرت و اعتبار

ایجاد حساب کاربری در شبکه های اجتماعی با نام تجارت کسب کارتان و نوشتن پست ها و محتواهایی متناسب با فعالیتتان، باعث دیده شدن شما در این شبکه ها و شناخته تر شدنتان و در نهایت ایجاد برندینگ برای کسب و کارتان خواهد شد.

 

ایجاد پل اطمینان بخش بین خود و مشتری

حضور برجسته ی شما در شبکه های اجتماعی منجر به افزایش حس اعتماد مشتریان و مخاطبان نسبت به تجارت و کسب و کار شما می گردد.

 

ایندکس شدن در موتورهای جستجو و بهبود رتبه الکسای سایت

قرار دادن مطالب به روز، اصل و کپی نشده در شبکه ها‎ی اجتماعی سبب ایندکس شدن مطالب در موتورهای جستجویی همچون یاهو و گوگل و بهبود رتبه ی الکسا وب سایت شما می‎گردد.
با توجه به دلایل مطرح شده، در ادامه به معرفی مهمترین و محبوب ترین شبکه های اجتماعی مؤثر بر سئوی سایت می پردازیم.

 

مهمترین شبکه ها‎ی اجتماعی و تأثیر آنها در سئو سایت

 

شبکه اجتماعی فیسبوک

در حال حاضر یکی از قدرتمندترین شبکه های اجتماعی که امکانات بسیار زیادی را برای کاربران فراهم کرده است ، فیسبوک می باشد . با توجه به تعداد زیاد کاربران فعال در این شبکه اجتماعی فعالیت در آن برای جذب بازدیدکننده بسیار تاثیرگذار خواهد بود.

 

شبکه اجتماعی گوگل پلاس

شبکه احتماعی گوگل پلاس، یکی از ابزارهای شرکت گوگل است و از امتیاز ویژه ای برای افزایش رتبه و سئوی سایت در نشر مطالب در موتور جستجو گوگل برخوردار است. در گوگل پلاس پست ها و لینک هایی که به یک وب سایت داده می شوند نیز از اهمیت ویژه ای برخوردار هستند.

توصیه شده:  اهمیت بروزرسانی سایت

 

شبکه اجتماعی توئیتر

یکی دیگر از شبکه های اجتماعی پر مخاطب توئیتر می باشد. با استفاده از توئیتر شما می توانید مطالب خود را همراه با یک لینک کوتاه به وب سایتتان به اشتراک بگذارید و توسط میلیون ها نفر دیده شوید. از طرفی می توانید از شبکه برای تبلیغات و بازاریابی آنلاین محصولات و خدمات خود استفاده نمائید. لازم به ذکر است بدانید در این شبکه گرفتن لایک از مخاطبان و توئیت های لینک ها تأثیر به سزای در افزایش رنک وب سایت در گوگل خواهد داشت.

 

شبکه اجتماعی اینستاگرام

با گسترش استفاده از تلفن های هوشمند، استفاده از شبکه احتماعی اینستاگرام نیز پدیدار گشت. این شبکه اجتماعی نیز توانسته سهم قابل توجهی از مخاطبان را به خود جلب کند. امروزه افراد موفق نیز برای معرفی کسب و کار خود به مشتریان از شبکه ی اجتماعی اینستاگرام و معرفی وب سایت خود در آن استفاده می کنند.

 

شبکه اجتماعی لینکدین

یکی دیگر از شبکه های اجتماعی که مخاطبین ۳۰۰ میلیونی در سال ۲۰۱۴ داشته لینکدین معرفی شده است. این شبکه ی اجتماعی علاوه بر معرفی افراد عادی و جویای کار توانسته نظر شرکت ها و تجارت خانه ها را در معرفی محصولات و خدماتشان به سایرین جلب کند.

 
 

با توجه به آنچه در این مقاله به آن پرداختیم، تنها داشن حساب در شبکه های اجتماعی در افزایش رنک و رتبه وب سایت شما تأثیر گذار نخواهد بود، بلکه حضور فعال در این شبکه ها و داشتن لینک در شبکه های اجتماعی به وب سایت است که باعث ایجاد لینک معتبر و ارتقاء رتبه سایت شما را بهمراه خواهد داشت. شما عزیزان می توانید برای مشاوره رایگان بازاریابی محصولات و خدمات خود در شبکه های اجتماعی با متخصصین سئویار در ارتباط باشید .

توصیه شده:  اضافه شدن گزارش خطای AMP به Google Search Console
تاثیر شبکه های اجتماعی بر سئو سایت
به این مطلب امتیاز بدهید
درباره نویسنده

ابراهیم حنفی (متخصص سئو) هستم، 8 سال سابقه فعالیت در حوزه وب رو دارم و بطور تخصصی 4 سال هست که سئو کار میکنم و به لطف خدا نمونه کارهای خوبی در این زمینه بدست آوردم.

دیدگاه خود را بنویسید