بهینه سازی وبسایت با دریافت ترافیک روی وبسایت؟

اما آنها باید در واقع، چنین سئوالی را از خود بپرسند “چطور می‌توانیم، ترافیک با کیفیت، زیادی را جذب کنم؟”

کیفیت ترافیک دریافتی روی وبسایت

یک موج ترافیک، از منبع قوی و با کیفیت، بسیار بهتر از ۱۰۰ موج ترافیک از منابع ضعیف است. برای مثال، اگر یک بلاگ نویس معروف و محترم، یک لینک به سایت شما، در مورد بلاگ نویسی بدهد، مانند این است که شما در اینترنت مهر تأییدیه دریافت کرده‌اید.

بازدید کنندگان بیشتر دوست دارند، زمان را صرف خواندن چیزی کنند، که بلاگ نویس از شما تعریف کرده است. زیرا او شما را تأیید کرده و به محصولات و خدمات شما اعتماد دارد. اگر این وبلاگ نویس، در مورد شما صحبت می‌کند، شما نیازی به انجام تبلیغات زیاد ندارید، زیرا ترافیک، خودبخود به سایت شما سرازیر می‌شود.

البته، بیایید فرض کنیم که کسی از تبادل ترافیک استفاده کرده و به سایت شما هدایت شده است. این منبع، یکی از منابع بسیار ضعیف ترافیک محسوب می‌شود. این بازدیدکنندگان، اکثر اوقات، بیش از چند ثانیه در سایت شما باقی نمی‌مانند. این افراد، به محتوای سایت شما، اعتماد نداشته و شاید حتی از سایتی هدایت شده باشد، که محتوای آن، به شما مربوط نمی‌شود.

قبل از تعیین استراتژی، بهتر است اول کم کیفیت‌ترین منابع ترافیک را مشخص کنیم.

اولویت برای دریافت ترافیک روی وبسایت

۱٫ لینک مستقیم

۲٫ ترافیک از لیست ایمیل

۳٫ بازاریابی مقاله‌ای

۴٫ بازاریابی فرومی (انجمن‌ها)

۵٫ بلاگ نویسی مهمان

۶٫ کتاب الکترونیک ویرال

۷٫ فیلم ویرال

۸٫ ترافیک موتورهای جست و جو

۹٫ تبلیغات پرداخت به ازای هزینه یا Pay Per Click(PPC) کم

۱۰٫ بوک مارک اجتماعی

۱۱٫ تبادل ترافیک

تا زمانی که شما، کارمندی نداشته باشید که ۸ ساعت در روز کار نکند، احتمال انجام تمام کارها، به طور موثر، وجود نخواهد داشت. البته کاری که ما انجام می‌دهیم، بدین صورت است. شما روزانه برنامه‌ریزی می‌کنید تا حداقل از یک منبع با کیفیت، ترافیک ایجاد کنید.

نکته: هدف شماره۱و ۲، برای ترافیک طولانی مدت، الزامی هستند.

هدف شماره۱

هدف شماره ۱ شما باید لینک بیلدینگ (ایجاد لینک)، باشد.

لینک بیلدینگ با هدایت ترافیک مستقیم، و ترافیک موتورهای جست و جوی طولانی مدت، سر و کار دارد. از تمامی روش‌های توضیح داده شده، از کمپین‌های لینک دهی گرفته، تا بلاگ نویسی مهمان، و استفاده از بلاگ رول، و غیره، به طرز بهینه استفاده کرده و ترافیک خود را افزایش دهید.

هدف شماره ۲

هدف شماره ۲ شما، باید ثبت مقالاتی باشد که برای موتورهای جست و جو، بهینه سازی شده است (بازاریابی مقاله‌ای) یا انتشار این مقالات، در وب سایت خود. اکثر افراد حرفه‌ای، چنین کاری را انجام می‌دهند.

هدف شماره ۳

هدف شماره ۳ شما، باید ایجاد قدرت بوک مارکینگ اجتماعی، ایجاد رسانه‌های ویروسی (کتاب‌های الکترونیک و فیلم)،  بازاریابی فرومی (انجمن‌ها)، اسکیدو و سایر مسایل،  باشد.

منبع: http://seoworld.ir/%D8%A8%D9%87%DB%8C%D9%86%D9%87-%D8%B3%D8%A7%D8%B2%DB%8C-%D9%88%D8%A8%D8%B3%D8%A7%DB%8C%D8%AA-%D8%A8%D8%A7-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D8%AA%D8%B1%D8%A7%D9%81%DB%8C%DA%A9-%D8%B1%D9%88%DB%8C/

درباره نویسنده

ابراهیم حنفی (متخصص سئو) هستم، 8 سال سابقه فعالیت در حوزه وب رو دارم و بطور تخصصی 4 سال هست که سئو کار میکنم و به لطف خدا نمونه کارهای خوبی در این زمینه بدست آوردم.

دیدگاه خود را بنویسید