بهترین اپلیکیشن های سئو برای اندروید

یکی از مهمترین و ابتدایی ترین کارهایی که متخصصین سئو در آنالیز یک سایت انجام می دهند، بررسی بک لینک های آن سایت است. با بررسی ابتدایی بک لینک های آن به یک درک تقریبی از فعالیت های یک سایت در سئو و بهینه سازی می توان رسید و میزان نفوذ آن را بررسی کرد.

اپلیکیشن سئو Seo Backlink Tool به شما امکان می دهد که با استفاده از تلفن اندرویدی خود به سرعت 20 تا از مهمترین بک لینک های هر سایت را به همراه انکر تکست و اعتبار آنها مشاهده کنید. اطلاعات دیگری مبنی بر تعداد کل بک لینک ها، تعداد سایت های مجزا برای بک لینک ها، تعداد لینک های با پسوند Edu، فالو بودن لینک ها، تاریخ آخرین بررسی هر لینک و سایر اطلاعات مرتبط در این اپلیکیشن گزارش می گردد.

این اپلیکیشن سئو که توسط سایت معروف Searchmetrics تهیه شده است، از API این وبسایت استفاده کرده و امکاناتی مانند آنالیز سئو و رتبه وبسایت در موتورهای جستجو، مشاهده بک لینک ها، بررسی سیگنال های شبکه های اجتماعی یک سایت و میزان نمایش یک سایت در تبلیغ کلیکی گوگل را ارائه می دهد.

با استفاده از این اپلیکیشن رایگان سئو می توان به سرعت کلمات کلیدی اصلی یک سایت و سایت های رقیب آن را مشاهده کرد. این نرم افزار سئو، گزارشات دیگری نیز ارائه می دهد و نمایش آنها به شکل زیبایی است. دکمه های کاربردی زیادی در این اپلیکیشن وجود دارد که کمک بسیاری به شما خواهد کرد.

این نرم افزار در حالت کلی رایگان است، اما اگر بخواهید از امکانات بیشتری استفاده کنید، می بایست یک اکانت در سایت Searchmetric خریداری فرمایید.

توصیه شده:  بردکرامب (Breadcrumbs) چیست و تاثیر آن بر روی سئو چگونه است؟

با استفاده از اپلیکیشن سئو SEO SERP Mojo Rank Tracker می توان تاریخچه ای از رتبه یک سایت در یک کلمه کلیدی ایجاد کرد. این اپلیکیشن قادر است رتبه یک سایت را در موتورهای جستجو گوگل، بینگ و یاهو اندازه گیری کند و نمودار پیشرفت سایت را در یک کلمه کلیدی به تصویر بکشد. نسخه رایگان این نرم افزار اندرویدی سئو قادر است بینهایت یو آر ال را در بی نهایت کلمه ثبت کند.

 نسخه پولی این اپلیکیشن اندرویدی، قابلیت های بیشتری از جمله به روز رسانی اتوماتیک رتبه را در هنگام باز شدن اپلیکیشن انجام می دهد. این اپلیکیشن در تست های ما کاملا دقیق بود و با داده هایی که از دیگر ابزارها دریافت کردیم، کاملا هماهنگی داشت. بنابراین می توانید به آن اعتماد کرده و در کارهای روزمره خود از آن استفاده کنید.

این اپلیکیشن سئو، ابزارهای کاربردی زیادی را به شما ارائه می دهد. در این اپلیکیشن، 54 ابزار وجود دارد که تقریبا همگی با سئو و بهینه سازی سایت در ارتباطند. تعدادی از ابزارهای به درد بخور این اپ عبارتند از:

  • Mobile Friendly Test: در این قسمت نمایش صحیح موبایلی سایت با استفاده از API گوگل مورد آزمایش قرار می گیرد. همانطور که میدانید این مورد یکی از فاکتورهای مهم رتبه بندی در گوگل است.
  • Source Code: این ابزار کد منبع هر یو آر ال را به شما نمایش می دهد.
  • Spider Simulator: ای ابزار داده های متا و لینک های داخل هر صفحه را نمایش می دهد.
  • Server Status: این ابزار وضعیت سرور و زمان پاسخگویی آن را تست می کند.
  • Website Speed Test: سرعت سایت را در این قسمت می توانید مشاهده کنید. سرعت سایت امروزه به فاکتور بسیار مهمی در سئو تبدیل شده است.
  • Domain Tools Category: در این قسمت می توانید اطلاعاتی درباره تاریخ ثبت دامنه، هاستینگ و آی پی آن را مشاهده کنید.
  • MozRank: این قسمت رنک دامنه و یو آر ال وارد شده را با توجه به اطلاعات سایت MOZ نمایش می دهد.
توصیه شده:  سیستم امنیتی تشخیص چهره فرودگاه دوبی در یک آکوریوم مجازی تعبیه می شود

این اپلیکیشن در زمینه ارائه کلمات کلیدی مشابه بسیار قدرتمند است. در هنگام ورود به اپلیکیشن یک کادر وجود دارد که میتوانید کلمه مورد نظر خود را وارد کرده و کلمات کلیدی مشابه با آن را استخراج کنید. تعداد کلمات پیشنهادی بسیار زیاد است و تا مدت ها کلمات خوبی برای شروع کار خواهید داشت.

متاسفانه در تست هایی که ما در این نرم افزار انجام دادیم نتوانستیم برای کلمات به زبان فارسی کلمات مشابهی پیدا کنیم. امیدواریم این مشکل در نسخه های بعدی این اپلیکیشن حل شود و فارسی زبانان هم بتواند از امکانات آن استفاده نمایند.

این اپلیکیشن رایگان سئو، بهترین و آسانترین ابزار برای بررسی کارایی و ترافیک سایت است. اپلیکیشن Google Analytics همانند نسخه دسکتاپش، امکانات زیادی در ارائه گزارش های مفید دارد. با استفاده از فیلترهای موجود و انتخاب یک بازه زمانی می توانید ترافیک سایت را در آن بازه و برای کلمات کلیدی مختلف بررسی کنید. با استفاده از این ابزار دو عنصر مهم سئو یعنی صفحات و کلمات کلیدی را با دقت می توان مورد آنالیز قرار داد.

این اپلیکیشن سئو بسیاری از سایت های سئو را در طبقه بندی های مختلف تقسیم بندی کرده و در هر قسمت می توانید به چندین وبسایت و ابزار دسترسی داشته باشید. محیط سایت ها در داخل اپلیکیشن بارگذاری می گردد و مزیت آن دسترسی به بهترین ابزارهای موجود در اینترنت به صورت یکجاست.

به عنوان مثال در قسمت تست سرعت سایت، وبسایت های معروف GTmterix، Pingdom، Google PageSpeed Insight و Webpagetest قرار دارند.

جمع بندی

در این مطلب سعی کردیم بهترین نرم افزارهای سئو اندروید را در کنار یکدیگر لیست کنیم. اگر شما نیز از اپلیکیشن های دیگری در این زمینه استفاده می کنید آن را در بخش کامنت ها معرفی کنید.

توصیه شده:  بامیلو یا دیجی کالا؟ از کدام فروشگاه خرید کنیم؟

https://radzad.com/blog/seo-android-apps

بهترین اپلیکیشن های سئو برای اندروید
به این مطلب امتیاز بدهید
درباره نویسنده

دیدگاه خود را بنویسید