بریده شدن عنوان در گوگل

در گذشته مقالاتی پیرامون سئو مطالب در وبسیما منتشر شده که یکی از آنها 7 نکته طلایی در سئو عنوان صفحه نام داشت. در این مقاله آموختیم که عنوان سئو یا همان Title Tag چه کاربردی داشته و چه نکاتی را باید هنگام نگارش آن در نظر بگیریم.

به تازگی گوگل تغییراتی در نحوه نمایش عنوان ها در نتایج جستجو ایجاد کرده است؛ در گذشته فضایی که برای نمایش عنوان صفحات در نظر گرفته میشد 512 پیکسل بود که به 600 پیکسل افزایش یافته است. این افزایش 17 درصدی موجب شده که تعداد کاراکترهایی که در عنوان جا میشوند تغییر کند. در گذشته پیشنهاد میشد که هنگام انتخاب عنوان صفحه حداکثر از 55 کاراکتر استفاده کنیم ولی حالا باید عدد جدیدی را برای این کار محاسبه نماییم.

2514c_seo-titles بریده شدن عنوان در گوگل

کاراکترها عرض یکسانی ندارند

گوگل عنوان صفحه را براساس میزان عرض آن و به پیکسل محاسبه میکند، حال آنکه هنگام نمایش نتایج گوگل از فونت Arial استفاده میشود و در این فونت کاراکترهای مختلف عرض یکسانی ندارند در نتیجه تعداد نمایش کاراکترها بسته به جمله میتواند تغییر کند. همچنین در زبان انگلیسی عرض کاراکترها براساس کوچک یا بزرگ بودن حروف تغییر میکند که موجب میشود نتوان به یک عدد واحد برای تعداد کاراکتر نمایش داده شده دست یافت.

نمونه زیر یکی از طولانی ترین عنوان هایی است که میتوانید در نتایج گوگل مشاهده کنید و از 77 کاراکتر تشکیل شده است. که در آن 14 بار حرف کوچک i و 10 بار حرف کوچک t به کار رفته که در کنار 3 کاراکتر خاص موجب شده اند عرض کلمات و بطور کلی عنوان کوتاه تر از حالت معمول باشد.

2514c_title-lenght بریده شدن عنوان در گوگل

کلمات بریده نمیشوند

در گذشته هرکجا که محدودیت فضا به پایان میرسید ممکن بود کلمات شما بریده شوند و ما عبارات ناتمام را در عنوان ها مشاهده میکردیم ولی با تغییرات جدید هیچ گاه کلمات بصورت برید و نصفه نمایش داده نمیشوند. اگر کلمه انتهایی خیلی طولانی باشد عنوان شما بصورت اتوماتیک قبل از آن کلمه برش خورده و کوتاه تر از حد مجاز نمایش داده میشود.

2514c_title-whole-word بریده شدن عنوان در گوگل

نام برند شما بریده نمیشود

یکی از مشکلات سیستم قبلی آن بود که با طولانی شدن عنوان ها نام سایت یا برند در نتایج گوگل نمایش داده نمیشد ولی با تغییرات جدید در نمایش عنوان صفحات در نتایج گوگل مشاهده میکنیم که حتی اگر عنوان صفحه بریده شود نام برند در انتهای آن بصورت کامل نمایش داده میشود. همین مسئله موجب میشود که شما فضای کمتری برای قرار دادن عنوان صفحات خود داشته باشید.

5fe41_title-brand بریده شدن عنوان در گوگل

در بسیاری موارد مشاهده میکنیم که نام سایت یا برند در تگ pretension صفحه ذکر نشده است ولی گوگل این نام را شناسایی کرده و در انتهای عنوان صفحات به کاربران خود نمایش میدهد.

بررسی 10 هزار جستجوی متفاوت

بررسی های انجام شده توسط تیم فنی سایت MOZ طی یک تحقیق بر روی 10000 جستجوی متفاوت نتایج جالبی را ارائه کرده است. در مجموع نزدیک به 90000 عنوان نمایش داده شده در نتایج گوگل مورد بررسی قرار گرفته است که نمودار زیر تعداد کاراکترهای نمایش داده شده را نشان میدهد.

5fe41_title-graph بریده شدن عنوان در گوگل

در نگاه اول ممکن است عدد 63 انتخاب مناسبی برای تعداد کاراکترهای عنوان صفحه در نظر گرفته شود ولی با کمی دقت متوجه میشویم که 50 درصد نتایج کاراکترهای کمتری را نمایش میدهند. در نتیجه اگر برای شما مهم است که عنوان سئو صفحه در نتایج گوگل بریده نشود بهتر است تعداد کاراکترهای شما بین 57 تا 59 عدد باشد.

توجه کنید که بریده شدن عنوان همیشه هم اتفاق بدی نیست و در برخی موارد موجب ایجاد حس تعلیق در خواننده شده و او را به کلیک کردن برای مشاهده ادامه مطلب ترغیب میکند.

اگر شما هم نمونه هایی از این برش عنوان ها در نتایج گوگل و مربوط به سایت خود مشاهده کردید با ما در میان بگذارید.

منبع: websima http://websima.com/%D8%A8%D8%B1%DB%8C%D8%AF%D9%87-%D8%B4%D8%AF%D9%86-%D8%B9%D9%86%D9%88%D8%A7%D9%86-%D8%AF%D8%B1-%DA%AF%D9%88%DA%AF%D9%84/

به این مطلب امتیاز بدهید
درباره نویسنده

ابراهیم حنفی (متخصص سئو) هستم، 8 سال سابقه فعالیت در حوزه وب رو دارم و بطور تخصصی 4 سال هست که سئو کار میکنم و به لطف خدا نمونه کارهای خوبی در این زمینه بدست آوردم.

دیدگاه خود را بنویسید