برنامه نویسی پروژه بیگ دیتا زبان اسکالا

بیگ دیتا چیست؟ برنامه نویسی پروژه big data تنها با زبان اسکالا انجام داده می شود؟
از جمله چالشی که در عصر کنونی با آن رو به رو شده ایم این است که اطلاعات را در کجا ذخیره کنیم، که بتوان به سادگی مورد جستجو قرار گیرد، داده های بهینه را برگرداند و …. .
پس بیگ دیتا ها به عنوان اولین چالش فناوری اطلاعات در عصر حاضر شناخته شدند.
بیگ دیتا اشاره به حجم عظیم داده ها دارد که توسط سازمان های بزرگ مانند گوگل مورد استفاده قرار می گیرد.این داده ها به قدری بزرگ می باشند که با دستگاه های معمولی نمی توان آن ها را مدیریت کرد. و از جمله این مشکلات این داده ها جمع آوری، ذخیره کردن اطلاعات، جست و جو و … می باشد.
و نکته حائز اهمیتی که باعث شگفتی بسیاری از افراد شده است این است که 90 درصد این اطلاعات تنها در دو سه سال اخیر تولید شده است.
حال برای برنامه نویسی این پروژه هایی که می دانیم دیتا های آن بزرگ است و نیازمند پایگاه داده بزرگ می باشد زبانی را باید برای برنامه نویسی انتخاب کنیم.
یکی از بهترین زبان های برنامه نویسی برای این پروژه ها اسکالا است.
 البته محیط ها و بستر های مختلفی از جمله هدوپ، اسپارک، ماهوت و … را در بر دارد که می توان این پروژه ها را با آن برنامه نویسی کرد.
البته می توان با زبانی چون جاوا هم برنامه نویسی این گونه پروژه ها را انجام داد اما کمتر کسی از زبان جاوا مگر در شرایط خاص از آن استفاده می کند.


راه های ارتباطی شما عزیزان با ما :

مشاور: معصومه برهانی

شماره موبایل: 09156547518

پست الکترونیکی: AradSeo2015@Gmail.Com

منبع: aradseo

برنامه نویسی پروژه بیگ دیتا زبان اسکالا
به این مطلب امتیاز بدهید
درباره نویسنده

ابراهیم حنفی (متخصص سئو) هستم، 8 سال سابقه فعالیت در حوزه وب رو دارم و بطور تخصصی 4 سال هست که سئو کار میکنم و به لطف خدا نمونه کارهای خوبی در این زمینه بدست آوردم.

دیدگاه خود را بنویسید