برنامه نویسی ساخت نرم افزار سیستم عامل ios

کدام زبان برنامه نویسی برای ساخت نرم افزار سیستم عامل ios مناسب می باشد؟ زبان swift یا objective-c؟
شرکت اپل برای ساخت نرم افزار های خود از زبان جدیدی به نام swift استفاده می کند که توانسته رتبه خوبی را بدست آورد و هم چنین به گونه ای عمل کرده که دیگر شرکت ها هم می خواهند برای سیستم عامل اندروید خود از این زبان استفاده کنند.
اما قبل از سوئیفت زبان objective-c بود که رضایت کاربران سیستم عامل ios را توانسته بود به خود جلب کند و تا سال های اخیر هم از این زبان برای برنامه نویسی و ساخت انواع نرم افزار ها استفاده می شد.

آیا objective-c منسوخ شده است؟

این سوالی است که کاربران سیستم عامل ios از یکدیگر می پرسند.

نمی توان به طور صد درصد گفت که چنین اتفاقی افتاده است، چون هنوز در آپدیت های برخی نرم افزار ها را باید از این زبان استفاده شود و نتوانسته اند این نرم افزار ها را با سوئیفت همخوانی دهند.

اما اگر روند و برنامه نویسی نرم افزار ها را به همین شکل ادامه پیدا کند می توان گفت تا سه یا چهار سال آینده این زبان هم به جمع زبان های منسوخ شده برنامه نویسی خواهد پیوست.

در حال حاضر همه برنامه نویسان سیستم عامل ios از زبان برنامه نویسی swift استفاده می کنند و اگر از خودشان هم بپرسید دیگر با زبان objective-c برنامه ای نخاهند نوشت و به قول خودشان این زبان راحت و دلچسب را نمی گذارند و با زبانی طولانی که نیاز به نوشتن بسیاری از کد ها دارد بروند.

توصیه شده:  ساخت انواع سئو سایت اصفهان

راه های ارتباطی شما عزیزان با ما :

مشاور: معصومه برهانی

شماره موبایل: 09156547518

پست الکترونیکی: AradSeo2015@Gmail.Com

منبع: aradseo

برنامه نویسی ساخت نرم افزار سیستم عامل ios
به این مطلب امتیاز بدهید
درباره نویسنده

ابراهیم حنفی (متخصص سئو) هستم، 8 سال سابقه فعالیت در حوزه وب رو دارم و بطور تخصصی 4 سال هست که سئو کار میکنم و به لطف خدا نمونه کارهای خوبی در این زمینه بدست آوردم.

دیدگاه خود را بنویسید