بررسی تاثیر بک لینک دائمی روی سئو سایت

یکی از تاثیر گذارترین المان های سئو سایت بک لینک می باشد. متاسفانه برخی افراد با فکر اینکه با خرید بک لینک می توانند زودتر به خواسته خودشان برسند به این کار دست می زنند اما باید گفت که این لینک ها پس از مدتی تاثیر خود را از دست می دهند و شما تنها هزینه ای را پرداخت کرده اید و نتیجه ی دائمی دریافت نکرده اید.
از جمله تکنیک های موثر در دنیای بازاریابی اینترنتی می توان به بک لینک دائمی اشاره کرد. بک لینک های دائمی علاوه بر این که باعث ورودی های مشخص به سایت شما می شوند، می توانند در جذب کاربران جدید هم تاثیرگذار باشد.
در ادامه به معرفی 5 روش برای گرفتن بک لینک دائمی می پردازیم :

1. پست مهمان

پست مهمان به معنای تبادل لینک نیست. سایت هایی وجود دارند که اقدام به تولید محتوا در سایت خود می کنند و از سایت های دیگر که معمولا مرتبط با موضوع سایت خود هستند, می خواهند که این مقاله را در سایت خود جهت تبلیغ, قرار دهند. به این نوع از پست ها, پست های مهمان گفته می شود. با قرار دادن پست مهمان در سایت دیگر که معمولا ترافیک بالایی دارند کابران را ترقیب به ورود به سایت خودشان می کنند.
نوشتن یک پست مقاله ای وظیفه ای است که برای اکثر مدیران سایت ها هزینه بر است و اگر شما گهگاهی این کار را به صورت رایگان برای آن ها انجام دهید، می توانیم بگوییم یک بک لینک دائمی و با اعتبار را کسب کرده اید.

2. قرار دادن لینک سایت

شما می توانید لینک سایت خود را در شبکه های اجتماعی، فروم ها و غیره قرار بدهید، اما مهمترین نکته ای که باید رعایت کنید این است که حتما عبارتی که لینک کردید تا کاربر برای خواندن ادامه مطلب وارد سایت شما شود، حتما همان کلمه کلیدی صفحه ورود باشد در غیر اینصورت آن اثری که به دنبالش بودید، کمتر می توانید مشاهده کنید. این روش یکی از بهترین تکنیک های بک لینک دائمی است.

توصیه شده:  شرایط بهترین سئو سازی داخلی

3. اینفوگرافیک ها

با آمدن شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام که ماهیت عکس دارند، اینفوگرافیک ها بیشتر از همه مورد توجه قرار گرفته و کاربرد دارند . با اینفوگرافیک می توان مطالب خیلی طولانی را در قالب عکس و به صورت خلاصه عنوان کرد. در صورتی که اینفوگرافیک را به صورت حرفه ای طراحی کنید، میزان اشتراک گذاری آن در شبکه های اجتماعی بالا می رود. البته شاید اینفوگرافیک به اشتراک گذاری شده لینک نشود ولی کافی است که لینک سایت خود را برروی آن بنویسید. به هر حال یک نوع بک لینک دائمی برای سایت شما محسوب می شود.

4. محتوای مناسب

کمتر کسی است که شعار محتوا پادشاه است را نشنیده باشد . نوشتن محتوای باکیفیت و کوتاه، خیلی بهتر از مطلب بلندی است که از نظر محتوا هیچگونه ارزشی ندارد و تنها باعث ریزش کاربران از سایت شما می شوند چرا که کاربران امروزه به دنبال مطالبی هستند که نیازهای آن را رفع نماید و اگر مطلبی را مفید ببینند، آن را برای دوستان خود در شبکه های اجتماعی به اشتراک می گذارند و این باعث دریافت بک لینک دائمی به سایت شما می شود.

5. انجام مصاحبه

از تاثیر انجام مصاحبه هم نباید غافل شد چرا که یکی از عوامل دریافت بک لینک دائمی است اما در همه سایت ها این مساله امکان پذیر نیست و بستگی به ماهیت سایت شما دارد ولی جالب است بدانید که میزان اشتراک گذاری مصاحبه های انجام شده با افراد معروف یا شخصی که بتواند محتوای شما را پوشش دهد، به مراتب بالاتر از یک مطلب است.

توصیه شده:  تصاویر جدید از Nokia 9 لو رفت؛ بدون حاشیه نمایشگر و جک هدفون

6. لینک های داخلی

لینک های داخلی شاید در نگاه اول به عنوان بک لینک دائمی نگاه نشوند اما جالب است بدانید، ایجاد لینک بین صفحات داخلی سایت از طریق کلمات کلیدی همان صفحه می تواند همانند یک بک لینک دائمی رفتار کند و باعث افزایش رتبه سایت شما شود .
لینک های داخلی هم برای بازدیدکنندگان وب سایت و هم برای موتورهای جستجو مفید می باشند. چرا که کاربر را به صفحات مرتبط هدایت می کند که این امر می تواند باعث ماندن بیشتر آن ها در سایت شود.
اما توجه داشته باشید همه این روش ها نکات خاص خود را دارد، به عنوان مثال شرکت گوگل همیشه تهدید می کند که اگر درون یک وب سایت، جهت بالابردن سئو، لینکی را خریداری کنید این لینک فاقد اعتبار بوده و وب سایت یا فروشگاه اینترنتی شما هم اسپم حساب می شود.

درباره وبلاگ تخصصی آبزرورسئو

آبزرور سئو در کنار خدماتی تخصصی، مطالب تخصصی را نیز جهت آشنایی با مباحث به صورت هفتگی، با علاقمندان به اشتراک می گذارد.

سفارش آنلاین پروژه

پروژه خود را با ما در میان بگذارید. کارشناسان ما در جهت رفع مشکلات شما در کنارتان خواهند بود.

عضویت در خبرنامه

 
 
 

بررسی تاثیر بک لینک دائمی روی سئو سایت

بررسی تاثیر بک لینک دائمی روی سئو سایت
به این مطلب امتیاز بدهید
درباره نویسنده

دیدگاه خود را بنویسید