بخش یازدهم آموزش سئو (لینک سازی)

بخش یازدهم : لینک سازی ( couple building )

 
لینک سازی در مبحث بهینه سازی وب سایت شیوه ای برای کسب و یافتن لینک های منحصربفرد و ارزشمند به صفحات مشخص برای بهره مندی از آنها جهت افزایش رتبه بندی این صفحات در نتایج موتورهای جستجو و در نهایت گامی موفق در ارتقا سئو وب سایت می باشد. در این بخش از آموزش سئو به نکات لینک سازی هدفمند برای وب سایت می پردازیم.

 

42476_link-building-seo بخش یازدهم آموزش سئو (لینک سازی)
 
۶۶ لینک سازی داخلی . لینک های داخلی همچنان یکی از عوامل اصلی گوگل برای رتبه بندی صفحات وب و سایت ها هستند. لینک ها داخلی از یک صفحه در یک دامنه به صفحه ی دیگری از همان دامنه اشاره می کنند. با پیاده سازی لینک های داخلی برای سایت از قدرت و ارزش سئو بهره مند خواهید شد.
 
۶۷ دریافت لینک از دامنه های معتبر و قدرتمند. هرچه اعتبار و قدرت یک دامنه بیشتر باشد ، ارزش و تاثیر لینک دریافت شده از آن نیز در رتبه بندی سایت و سئو بیشتر خواهد بود.
 
۶۸ لینک از سایت ها و صفحات مرتبط با موضوع وب سایت. دریافت لینک از سایت های با کیفیت در زمینه اهداف و موضوع کسب و کار شما و یا از صفحاتی مرتبط با موضوع مطالب سایت در افزایش رنک صفحه سودمند است.
 
۶۹ لینک های ارزشمند درون محتوا. قدرتمندترین لینک ها ، لینک هایی هستند که از درون محتوا به صفحه دیگر اشاره می کنند. برای درک بیشتر این موضوع به تصویر زیر دقت کنید.
 
42476_internal-links بخش یازدهم آموزش سئو (لینک سازی)
 
۷۰ لینک های قدرتمند رقبا. با آنالیز بک لینک های رقبای سایتتان به منبع عظیمی از بک لینک های قدرتمند و معتبر دست خواهید یافت . لینک های با ارزش رقبای خود را کشف کنید و برای سایت خود استفاده نمایید.
 
۷۱ کیفیت پایین لینک مساوی با پنالتی . کیفیت پایین و خودکار بودن لینک ممکن است مجازات گوگل را به همراه داشته باشد.
 
۷۲ تنوع در دریافت لینک . در لینک سازی تمرکز کردن روی یک روش کار اشتباهی است شما باید سعی کنید که از روش های مختلف بک لینک دریافت کنید؛ مانند : ارسال پست در تالار ها، نظر در وبلاگ ها، نوشتن مقاله و پست مهمان، لینک از کلمه کلیدی، لینک های فالو و نوفالو و بسیاری روش دیگر . و البته این نکته نیز حائز اهمیت است که تنوع دامنه های لینک دهنده و حتی تنوع در IP وب سایتهای لینک دهنده به سایت شما در الگوریتم رتبه بندی موتورهای جستجو لحاظ شده است. بنابراین بهتر است به جای گرفتن ده لینک از یک سایت یک لینک از ده سایت مختلف و با IP های مختلف دریافت کنید.
 
۷۳ تنوع در Anchor content ها . استفاده از کلمات کلیدی در قالب انکر تکست ها (Anchor text) یکی دیگر از عوامل مهم رنکینگ وب سایت می باشد. اگر می خواهید شانس پیدا شدن سایت خود را در نتایج جستجو بالا ببرید از کلمات کلیدی به عنوان متن توصیفی لینک ها در فرمت های مختلف و مرتبط با اهداف تان استفاده کنید. ترکیبی از برند ، نام وب سایت و کلمات عمومی مطلوب است. بنابراین فراموش نکنید که فقط با یک عبارت خاص به یک لینک اشاره نکنید و تنوع در انکر تکست ها را لحاظ کنید.

 
 

42476_Check_Sign بخش یازدهم آموزش سئو (لینک سازی) بخش اول آموزش سئو (معماری و طرح بندی سایت)
42476_Check_Sign بخش یازدهم آموزش سئو (لینک سازی) بخش دوم آموزش سئو (جستجوی کلمات کلید)
42476_Check_Sign بخش یازدهم آموزش سئو (لینک سازی) بخش سوم آموزش سئو (تگ عنوان)
42476_Check_Sign بخش یازدهم آموزش سئو (لینک سازی) بخش چهارم آموزش سئو (متای توضیحات)
42476_Check_Sign بخش یازدهم آموزش سئو (لینک سازی) بخش پنچم آموزش سئو (تگ های Heading)
42476_Check_Sign بخش یازدهم آموزش سئو (لینک سازی) بخش ششم آموزش سئو (سئوی محتوا)
42476_Check_Sign بخش یازدهم آموزش سئو (لینک سازی) بخش هفتم آموزش سئو (ایندکس صفحات)
42476_Check_Sign بخش یازدهم آموزش سئو (لینک سازی) بخش هشتم آموزش سئو (تجربه کاربری)
42476_Check_Sign بخش یازدهم آموزش سئو (لینک سازی) بخش نهم آموزش سئو (سرعت سایت)

42476_Check_Sign بخش یازدهم آموزش سئو (لینک سازی) بخش دهم آموزش سئو (بهینه سازی تصاویر)

منبع: seoyar http://seoyar.com/%D8%A8%D8%AE%D8%B4-%DB%8C%D8%A7%D8%B2%D8%AF%D9%87%D9%85-%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4-%D8%B3%D8%A6%D9%88-%D9%84%DB%8C%D9%86%DA%A9-%D8%B3%D8%A7%D8%B2%DB%8C/

بخش یازدهم آموزش سئو (لینک سازی)
5 (100%) 1 vote
درباره نویسنده

ابراهیم حنفی (متخصص سئو) هستم، 8 سال سابقه فعالیت در حوزه وب رو دارم و بطور تخصصی 4 سال هست که سئو کار میکنم و به لطف خدا نمونه کارهای خوبی در این زمینه بدست آوردم.

دیدگاه خود را بنویسید