بخش چهاردهم آموزش سئو (گوگل وبمستر)

بخش چهاردهم : گوگل وبمستر تولز (Google Webmaster Tools)

 

گوگل وبمستر در طی چند سال اخیر خدماتی رایگان جهت مدیریت و بهبود عملکرد وب سایت ها برای وبمستران و توسعه دهندگان ارائه داده است . اگر شما هم وب سایت دارید و در حال حاضر از ابزارهای گوگل وبمستر استفاده نمی کنید این بخش از آموزش دلایل مهم و اهمیت استفاده از این ابزار قدرتمند را برای شما بیان می کند.

 

f16d8_webmaster-tools بخش چهاردهم آموزش سئو (گوگل وبمستر)
 
۸۷ ارائه اطلاعات مهم از ایندکس صفحات . هنگامی که سایت خود را در گوگل وبمستر ثبت و تایید اعتبار کردید ، شما به اطلاعات زیادی دست پیدا خواهید کرد . با استفاده از این ابزار ، گوگل امکان دسترسی به آخرین بازدید و ایندکس های موفقیت آمیز ربات ها به صفحات وب سایت و یا عدم موفقیت بررسی صفحات و صفحات خطای ۴۰۴ را برای وبمستران فراهم می کند. در پنل مدیریت سایت می توانید تعداد صفحاتی که ایندکس و بررسی شده اند را مشاهده و مدیریت کنید.

 

۸۸ ارائه وضعیت کلیدواژه ها . در بخش Search queries گوگل گزارشی از تجزیه و تحلیل بازدید کاربران از سایت با کلیدواژه های مختلف را ارئه می دهد. در این بخش کلمات کلیدی که بیشترین بازدیدکننده را از موتور جستجو به سایت شما هدایت کرده است نمایش داده می شود. موقعیت کلمات کلیدی استفاده شده در سایت در لیست نتایج جستجو نیز در این قسمت قابل مشاهده است .با دستیابی به این اطلاعات تشخیص کلماتی که مورد علاقه و توجه کاربران هستند و یا شانس بیشتری در کلیک شدن توسط جستجوگران را دارند راحت تر خواهد بود .

 

۸۹ مدیریت لینک ها . در قسمت Links to your site می توانید لیست لینک ها و وب سایت هایی که به صفحات وب سایت شما لینک کرده اند را مشاهده کنید و مهم تر این است که متن لینکی که برای لینک دادن استفاده شده است نمایش داده شده است. گوگل ممکن است تمام لینک های وارد شده به سایت هایی که بیش از ۱۰۰۰۰۰ لینک دریافت کرده اند را نمایش ندهد. مدیریت لینک ها از مباحث مهم در سئو برای پیشگیری از پنالتی شدن و دریافت لینک از سایت های مخرب می باشد.

 

۹۰ گزارش خطاها. اگر مشکلی در کاوش و بررسی صفحه ای از سایت پیش بیاید بدان معنی است که ممکن آن صفحه در نتایج جستجو نشان داده نشود. در بخش Crawl errors جزئیات خطاهایی که در ایندکس و بررسی درون سایت پیش آمده نمایش داده می شود. گزارش Crawl stats عملکرد موتور کاوشگر بر روی سایت است که شامل میانگین زمان صرف شده برای دریافت صفحات و تعداد روزانه صفحات بازدید شده و حجم باند مصرفی است.

 

۹۱ ثبت نقشه سایت sitemap . گوگل به شما اجازه می دهد تا به طور مستقیم نقشه سایت را برای کمک به آن در ایندکس تمامی صفحات ، ثبت کنید. با ثبت نقشه سایت گوگل می تواند راحت تر و سریع تر به مرور سایت شما بپردازد و تغییرات صفحات را خیلی سریعتر شناسایی کند. پس از ثبت نقشه سایت می توانید آخرین وضعیت آن را بررسی و تعداد لینکهای اضافه شده به موتور جستجوی گوگل را مشاهده کنید.استفاده از این سرویس خیلی موثر است ، حتما نقشه سایت را در گوگل وبمستر ثبت کنید. به یاد داشته باشید که گوگل نقشه وب سایت هایی که حداکثر ۵۰۰۰۰ آدرس دارند را ثبت می کند.

 
 

f16d8_Check_Sign بخش چهاردهم آموزش سئو (گوگل وبمستر) بخش اول آموزش سئو (معماری و طرح بندی سایت)
f16d8_Check_Sign بخش چهاردهم آموزش سئو (گوگل وبمستر) بخش دوم آموزش سئو (جستجوی کلمات کلید)
f16d8_Check_Sign بخش چهاردهم آموزش سئو (گوگل وبمستر) بخش سوم آموزش سئو (تگ عنوان)
f16d8_Check_Sign بخش چهاردهم آموزش سئو (گوگل وبمستر) بخش چهارم آموزش سئو (متای توضیحات)
f16d8_Check_Sign بخش چهاردهم آموزش سئو (گوگل وبمستر) بخش پنچم آموزش سئو (تگ های Heading)
f16d8_Check_Sign بخش چهاردهم آموزش سئو (گوگل وبمستر) بخش ششم آموزش سئو (سئوی محتوا)
f16d8_Check_Sign بخش چهاردهم آموزش سئو (گوگل وبمستر) بخش هفتم آموزش سئو (ایندکس صفحات)
f16d8_Check_Sign بخش چهاردهم آموزش سئو (گوگل وبمستر) بخش هشتم آموزش سئو (تجربه کاربری)
f16d8_Check_Sign بخش چهاردهم آموزش سئو (گوگل وبمستر) بخش نهم آموزش سئو (سرعت سایت)

f16d8_Check_Sign بخش چهاردهم آموزش سئو (گوگل وبمستر) بخش دهم آموزش سئو (بهینه سازی تصاویر)

f16d8_Check_Sign بخش چهاردهم آموزش سئو (گوگل وبمستر) بخش یازدهم آموزش سئو (لینک سازی)

f16d8_Check_Sign بخش چهاردهم آموزش سئو (گوگل وبمستر) بخش دوازدهم آموزش سئو (رسانه های اجتماعی)

f16d8_Check_Sign بخش چهاردهم آموزش سئو (گوگل وبمستر) بخش سیزدهم آموزش سئو (ریکاوری پنالتی گوگل)

منبع: seoyar http://seoyar.com/%D8%A8%D8%AE%D8%B4-%DA%86%D9%87%D8%A7%D8%B1%D8%AF%D9%87%D9%85-%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4-%D8%B3%D8%A6%D9%88-%DA%AF%D9%88%DA%AF%D9%84-%D9%88%D8%A8%D9%85%D8%B3%D8%AA%D8%B1/

بخش چهاردهم آموزش سئو (گوگل وبمستر)
5 (100%) 1 vote
درباره نویسنده

ابراهیم حنفی (متخصص سئو) هستم، 8 سال سابقه فعالیت در حوزه وب رو دارم و بطور تخصصی 4 سال هست که سئو کار میکنم و به لطف خدا نمونه کارهای خوبی در این زمینه بدست آوردم.

دیدگاه خود را بنویسید