بخش پنجم آموزش سئو (تگ های Heading)

بخش پنجم : تگ های هدر (Heading Tags)

 

در بخش پنجم به نکات بهینه سازی تگ های h1,h2,h3,h4,h5,h6 که به عنوان تگ های هدر یا هدینگ شناخته می شوند ، می پردازیم.

 

aaa17_header-tags-seo بخش پنجم آموزش سئو (تگ های Heading)

 

h1This is heading 1/h1

h2This is heading 2/h2

h3This is heading 3/h3

h4This is heading 4/h4

h5This is heading 5/h5

h6This is heading 6/h6

 

۳۲ برای هر صفحه یک تگ h1 مجزا. مهمترین تگ هدر ، تگ h1 است که بیشتر برای درج عنوان های اصلی در صفحات سایت استفاده می شود. هر صفحه از سایت باید دارای فقط یک h1 باشد. استفاده بیش از یک h1 در صفحه درک موضوع صفحه را هم برای خواننده و هم برای خزنده موتور جستجو سخت خواهد کرد.
 

۳۳ استفاده از کلمات کلیدی در تگ h1 . تگ h1 به عنوان یکی از فاکتورهای درون صفحه ای سئو ، تاثیر غیرمستقیم بر رتبه بندی وب سایت در نتایج جستجو دارد و باید شامل کلمات کلیدی هدف باشد. استفاده بیش از حد کلمات کلیدی در تگ های Heading مجاز نیست.
 

۳۴ درج کلمات کلیدی LSI در تگ های heading. کلمات کلیدی LSI کلماتی مترادف با کلمات کلیدی اصلی شما می باشند که با هوش مصنوعی موتورهای جستجو شناسایی می شوند. به عنوان مثال کلمه کلیدی بهینه سازی با کلمه سئو شباهت ظاهری ندارند اما معنای آنها مشابه است. گوگل به راحتی قادر به تشخیص ارتباط معنایی این دو کلمه می باشد. انتخاب کلمات کلیدی LSI هوشمندانه ، نزدیک به کلمات کلیدی اصلی اما با رقابت کمتر و استفاده آنها در تگ های هدر (h2,h3) بع عنوان یکی از ترفندهای سئو فرصت خوبی برای کمک به پیشرفت سئوی محتوای سایت خواهد بود.
 

۳۵ پرهیز از استفاده تگ های هدر برای کلمات عمومی. در بسیاری از وب سایت ها از تگ های هدر برای کلمات و عبارات عمومی و بی ارزش استفاده می شود مانند عبارت “جزئیات بیشتر” یا “ادامه مطلب”. از تگ های Heading برای تغییر ظاهر متن استفاده نکنید بلکه از آنها در ارائه محتوای سازماندهی شده و هدف گزاری بر روی کلمات کلیدی LSI استفاده نمایید . برای تغییر در ظاهر متن بهتر است از کدهای CSS کمک بگیرید.
 
 

 aaa17_Check_Sign بخش پنجم آموزش سئو (تگ های Heading) بخش اول آموزش سئو (معماری و طرح بندی سایت)

aaa17_Check_Sign بخش پنجم آموزش سئو (تگ های Heading) بخش دوم آموزش سئو (جستجوی کلمات کلید)

aaa17_Check_Sign بخش پنجم آموزش سئو (تگ های Heading) بخش سوم آموزش سئو (تگ عنوان)

aaa17_Check_Sign بخش پنجم آموزش سئو (تگ های Heading) بخش چهارم آموزش سئو (متای توضیحات)

بخش پنجم آموزش سئو (تگ های Heading)
5 (100%) 1 vote
توصیه شده:  افزونه های وردپرس چیست
درباره نویسنده

ابراهیم حنفی (متخصص سئو) هستم، 8 سال سابقه فعالیت در حوزه وب رو دارم و بطور تخصصی 4 سال هست که سئو کار میکنم و به لطف خدا نمونه کارهای خوبی در این زمینه بدست آوردم.

دیدگاه خود را بنویسید