اهمیت موتورهای جستجو

اهمیت موتورهای جستجو

 

موتورهای جستجو پایه و اساس اینترنت هستند. در ساده ترین حالت ، می توان گفت موتور جستجو یک برنامه نرم افزاری است که جستجو برای سایت ها را بر اساس کلماتی که کاربر در آن وارد می کند ، انجام می دهد. موتورهای جستجو ، موتورهای قدرتمند شبکه جهانی وب هستند که روزانه میلیون ها پاسخ را برای میلیون ها پرسش جستجو و نمایش می دهند . Google ، Yahoo ، Bing و Ask از اصلی ترین موتورهای جستجوی دنیای اینترنت هستند.

 

 

با گسترش استفاده از اینترنت نمی توان اهمیت موتورهای جستجو را انکار کرد چرا که اکثر کاربران به موتورهای جستجو به عنوان سریع ترین راه یافتن اطلاعات ، خدمات و محصولات مورد نیاز خود مراجعه می کنند . حتی برند های شناخته شده نیز هنوز ۳۰ درصد از بازدیدکنندگان خود را به جای تایپ آدرس سایت برند در مرورگر از موتورهای جستجو جذب می کنند.
در بررسی اهمیت موتورهای جستجو لازم است بدانید امروزه بیش از ۸۰% کاربران درخواست ها و نیازهای خود را در اینترنت جستجو می کنند و تعداد بسیار کمی از آنها نتایج صفحات چهارم به بعد را مطالعه می کنند.

 

اگر هنوز محصولات شما برای کاربران مبهم هستند یا برند شما شناخته شده و محبوب نیست ، شما نیاز دارید که بر ظاهر شدن در نتایج جستجو برای جذب بازدیدکننده بیشتر تمرکز کنید. اگر چه ارائه ی خدمات و محصولات مناسب و داشتن وب سایتی جذاب و چشمگیر از عوامل مهم موفقیت در تجارت آنلاین است، اما باید بدانید داشتن بازدیدکنندگان و جذب کاربران است که آینده ی تجارت و کسب در آمد شما را رقم می زند. بنابراین تنها راه موفقیت در اینترنت ظاهر شدن شما در صدر نتایج حاصل از موتورهای جستجو است.

توصیه شده:  تگ title چیست تگ title عنوان یکی از عناصر…

 

ترافیک موتور جستجو یکی از با ارزش ترین منابع ترافیک است. کاربران اینترنتی از انجام یک جستجو هدف خاصی دارند. آنها به دنبال چیزهای خاصی هستند. اگر چیزهایی که آنها به دنبالش هستند را شما داشته باشید ، به احتمال زیاد به خریدار با انگیزه شما تبدیل خواهند شد. بنابراین قرار گرفتن در جایگاه خوبی از صفحه اول نتایج جستجو برای بهترین کلمات کلیدی جهت موفقیت در کسب و کار آنلاین و افزایش فروش و درآمد کافی است.

 

شما برای کسب درآمد از کسب و کار آنلاین تان نیازمند کاربران اینترنتی هستید که قادر باشند شما را پیدا کنند ، این در حالی است که آن ها هنوز سایت شما را نمی شناسند! و این تنها از طریق موتورهای جستجویی حاصل می شود که بتوانند سایت شما را پیدا کنند. اگر موتورهای جستجو درباره سایت شما اطلاعاتی نداشته باشند و یا اگر این اطلاعات برای عبارات اصلی جستجوی شما به خوبی بهینه سازی نشده باشند ، ترافیک با ارزشی را از دست خواهید داد.

 

زمانی که ضریب نفوذ اهمیت موتورهای جستجو مطرح می گردد در پی آن مسائلی همچون بهینه سازی سایت و سئو سایت خودنمایی می کند. در واقع مهم است که چه صفحاتی با چه مشخصاتی در صدر نتایج جستجو قرار می گیرند . موتورهای جستجو اگرچه قدرتمند هستند اما پایه و اساس کار آنها استفاده از الگوریتم های مبتنی بر هوش مصنوعی است. در حقیقت شما با رعایت اصول سئو و پارامترهای مورد توجه موتور جستجو در سایت خود محبوبیت موتورهای جستجو را بدست خواهید آورد که نتیجه ی آن افزایش بازدیدکنندگان و مشتریان بالقوه سایت شما خواهد بود.

توصیه شده:  املاک کبیر

 

ما کارشناسان سئو و بهینه سازی سایت سئویار با ارئه خدمات بی نظیر سئو سایت می توانیم به سایت شما برای کسب رتبه ای که سزاوار آن هستید کمک کنیم تا ترافیک ارزشمندی را برای ارتقای کسب و کار آنلاین تان جذب کنید. برای این که بیشتر از این از رقبایتان عقب نمایند همین حالا در خواست سئو سایت خود را ثبت کنید.

به این مطلب امتیاز بدهید
درباره نویسنده

ابراهیم حنفی (متخصص سئو) هستم، 8 سال سابقه فعالیت در حوزه وب رو دارم و بطور تخصصی 4 سال هست که سئو کار میکنم و به لطف خدا نمونه کارهای خوبی در این زمینه بدست آوردم.

دیدگاه خود را بنویسید