آیا در روزهای گذشته الگوریتم گوگل با تغییرات زیادی همراه بوده است؟

<!–

–>

آیا در روزهای گذشته الگوریتم گوگل با تغییرات زیادی همراه بوده است؟

09/18/2016

6190b_71d77bc5f52488665fa51bd7a5bd0b47 آیا در روزهای گذشته الگوریتم گوگل با تغییرات زیادی همراه بوده است؟
سوالی که این روزها مدیران سایتها به کرات پرسیده اند: آیا الگوریتم گوگل با تغییرات زیادی همراه بوده است؟ گوگل چون همیشه پاسخ روشنی نداده است اما متخصصان سئو و مدیران سایتها همگی می گویند: بله.

SearchEngineLand در گزارشی نوسان در رتبه ها و احتمال تغییرات گسترده در الگوریتم گوگل را تایید کرده اما یکی از کارمندان گوگل در توئیتر خود گفته است: خبر خاصی نیست، گوگل همیشه در حال بهتر کردن الگوریتم خود است!
1ea97_google-twitter آیا در روزهای گذشته الگوریتم گوگل با تغییرات زیادی همراه بوده است؟
آیا این تغییرات در جستجوهای فارسی هم تاثیرگذار بوده است؟
بررسی های ایران سئو نشان می دهد، سایتهای بسیاری با افت رتبه مواجه شده اند و عمده نوسان را سایتهایی که برای کسب رتبه لینک می خرند، تجربه کرده اند. نمودار افت ترافیک یکی از سایتها به صورت زیر بوده است:
1ea97_google-traffic-decrease آیا در روزهای گذشته الگوریتم گوگل با تغییرات زیادی همراه بوده است؟
بیشتر مدیران سایتهایی که با افت رتبه و ترافیک روبرو شده اند در تماس با ایران سئو اذعان می کنند در ماههای گذشته لینک خریده بودند. با توجه به اینکه کاربران ایرانی به طور عمده از کامپیوتر و لپ تاپ و از Google.com استفاده می کنند و نه از سایر دومینهای منطقه ای و زبانی گوگل، می توان به Grump استناد کرد و با تنظیم آن بر نسخه دات کام گوگل، تغییرات برای زبان فارسی را همچنان پرنوسان دید.
1ea97_accuranker آیا در روزهای گذشته الگوریتم گوگل با تغییرات زیادی همراه بوده است؟
چه باید کرد؟
سایتها و وبلاگهای بسیاری به صورت فله ای لینک می فروشند و این روند آنقدر در میان سایتهای ایرانی رواج دارد که حتی سایتهای معروفی چون
پرشین تولز و
یک پزشک، پر از لینکهایی است که صرفا برای کسب رتبه بهتر در گوگل، خریداری شده اند و جالب تر آنکه در میان این خریداران لینک، برندها نیز حضور دارند.

توصیه شده:  عکاسی فرش فروشگاه زرین کالا طراحی سایت…

بنابراین در زمانی که خرید و فروش لینک رواج دارد و اصولا سئو تنها به لینک خریدن تفسیر می شود، ما نمی توانیم از دیگران بخواهیم که لینک نخرید یا لینک نفروشید. حداقل توصیه ما این است که لینکهای خریداری شده را مستقیما به سایت اصلی خود نفرستید تا بار اسپم آن کاهش یابد.

ایران سئو طی روزهای آینده نتایج یک بررسی که به “خرید و فروش لینک و تاثیر آن بر رتبه ها و اعتبار چند سایت غیر مرتبط” پرداخته است را منتشر می کند.

آیا در روزهای گذشته الگوریتم گوگل با تغییرات زیادی همراه بوده است؟
3 (60%) 1 vote
درباره نویسنده

ابراهیم حنفی (متخصص سئو) هستم، 8 سال سابقه فعالیت در حوزه وب رو دارم و بطور تخصصی 4 سال هست که سئو کار میکنم و به لطف خدا نمونه کارهای خوبی در این زمینه بدست آوردم.

دیدگاه خود را بنویسید