آپدیت جدید الگوریتم پنگوئن

آپدیت جدید الگوریتم پنگوئن

 

ماه گذشته ، گوگل نسخه چهارم الگوریتم پنگوئن را بعد از مدتها انتظار منتشر کرد. الگوریتم پنگوئن با بک لینک های مصنوعی و اثرات آنها بر رتبه بندی وب سایت مقابله می کند. تغییرات جدید در پنگوئن ۴ چیست و چگونه بر رتبه سایت تاثیر می گذارد؟

 

c21aa_Googles-Penguin-4-algorithm-update آپدیت جدید الگوریتم پنگوئن

 

مهمترین تغییرات الگوریتم پنگوئن ۴

 

پنگوئن به صورت لحظه ای عمل می کند. الگوریتم پنگوئن زمانی که صفحه توسط خزنده های وب گوگل ایندکس شد ، اجرا می شود. این روتین جداگانه خیلی طولانی نیست.
مجازات شدیدی وجود ندارد. الگوریتم جدید پنگوئن رتبه و جایگاه صفحات را تنزل نخواهد داد، فقط لینک هایی که اسپم شناسایی می شوند را حذف می کند. توجه داشته باشید هنوز هم وب سایت هایی که حاوی تعداد بسیار زیادی لینک اسپم هستند مجازات خواهند شد. پنگوئن جدید روی صفحات عمل می کند. این به این معناست که فقط با صفحاتی که اسپم هستند برخورد می کند و تاثیرگذاری روی صفحات خاص به معنای تاثیر بر کل سایت نمی باشد.
الگوریتم پنگوئن بخشی از هسته الگوریتم رتبه بندی گوگل است . زمانی که خزنده های گوگل صفحه ای را ایندکس کردند ، لینک های موجود در صفحه را بررسی می کنند . لینک های اسپم و مخرب نادیده گرفته می شوند.

 

عناصر مورد هدف الگوریتم پنگوئن گوگل

 

اگرچه اطلاعیه قبلی گوگل اعلام کرد که پنگوئن به طور کلی تکنیک های اسپم را مورد هدف قرار می دهد (چاشنی کلمات کلیدی و …) . به نظر می رسد که پنگوئن هنوز هم بر روی لینک های اسپم تمرکز دارد.
برای مثال ، ایجاد لینک دهنده خودکار ، بک لینک های زیاد با کلمات کلیدی ، افراط در ایجاد لینک از نظرات و پروفایل های شبکه های اجتماعی لینک های اسپم به شمار می روند. در گذشته این لینک ها می توانست آغازی برای یک ضربه پنالتی باشد اما در حال حاضر آنها هیچ تاثیری بر رتبه وب سایت شما نخواهد داشت.

 

چه سایت هایی توسط الگوریتم پنگوئن جریمه میشوند؟

 

در صورتی که سایت شما یکی از موارد زیر را شامل شود با برخورد الگوریتم پنگوئن مواجه خواهد شد :

 

تبادل لینک با سایت های مختلف که دارای لینک خروجی زیاد هستند.
لینک هایی که با هدف افزایش رتبه سایت ایجاد می شوند.
لینک به بدافزارهای تحت وب و سایت های همسایه مخرب.
سایت های که بک لینک های بی ارزش و اسپم استفاده میکنند.
دریافت بک لینک های زیاد در فاصله زمانی کم.
سایت هایی که بیش از نیمی از لینک های ورودی آن با یک کلمه کلیدی در انکر تکست باشد.
استفاده از بک لینک های زیاد و سئو کلاه سیاه.

 

آیا هنوز هم مجبور به استفاده از ابزار Google’s rescind links هستید؟

 

Google’s rescind links یکی از روش های اصلی برای رفع مشکلات لینک ها است. با آپدیت جدید پنگوئن وب سایت هایی با لینک های اسپم مجازات نمی شوند بنابراین نیازی به استفاده به این ابزار برای لینک های مخرب نیست. با این حال اگر وب سایت شما بارها و بارها دستورالعمل های گوگل را نقض کند ممکن است گرفتار پنالتی شود و ابزار rescind می تواند برای خارج شدن از پنالتی به شما کمک کند.
گوگل توصیه می کند زمانی که متوجه لینک هایی شدید که دستورالعمل های گوگل را نقض می کنند ، فایل rescind را ارسال کنید. گوگل تایید می کند که آنها هنوز هم وب سایت ها را مجازات خواهند کرد. آپدیت جدید الگوریتم پنگوئن شناسایی وب سایت هایی که باید مجازات شوند را آسان تر می کند.

 
 

توجه داشته باشید هرگونه اقدام ناآگاهانه جهت ارتقای رتبه سایت شما را در معرض برخورد الگوریتم های گوگل قرار می دهد. برای جلوگیری از این اتفاقات قبل از انجام هرگونه عملی در رابطه با افزایش رتبه سایت خود و یا بهینه سازی آن با کارشناسان متخصص سئو سایت مشورت کنید.

منبع: seoyar http://seoyar.com/%D8%A2%D9%BE%D8%AF%DB%8C%D8%AA-%D8%AC%D8%AF%DB%8C%D8%AF-%D8%A7%D9%84%DA%AF%D9%88%D8%B1%DB%8C%D8%AA%D9%85-%D9%BE%D9%86%DA%AF%D9%88%D8%A6%D9%86/

درباره نویسنده

ابراهیم حنفی (متخصص سئو) هستم، 8 سال سابقه فعالیت در حوزه وب رو دارم و بطور تخصصی 4 سال هست که سئو کار میکنم و به لطف خدا نمونه کارهای خوبی در این زمینه بدست آوردم.

دیدگاه خود را بنویسید