آنالیز سئو سایت و ابزار های بررسی کننده سئو و بهینه سازی وب سایت

اندازه گیری و پیگیری موفقیت

می‌ گویند که اگر بتوانید میزان موفقیت را اندازه گیری کنید، پس می‌ توانید آن را بهبود بخشید، در مبحث بهینه سازی موتور های جستجو، اندازه گیری میزان پیشرفت و موفقیت امری حیاتی است. حرفه ای ها درسئو ، اطلاعات مربوط به رنکینگ ، ترافیک بازگشتی ، و لینک ها را پیگیری می‌ کنند تا در تحلیل شان در استراتژی های سئو و ایجاد مسیری برای موفقیت به آنها کمک کند.

معیار های توصیه شده برای پیگیری

اگرچه هر تجارت خاص و هر وب سایت معیار های متریک مختص خودش را دارد ، ولی‌ لیست زیر تقریبا مشترک میان همه آنهاست. دقت بفرمایید که ما تنها به نکاتی‌ اشاره می‌ کنیم که در مورد مبحث سئو حائز اهمیت است. در نتیجه ، متریک های خیلی‌ کلی‌ ممکن است شامل این مباحث نشوند. به منظور مشاهده تحلیل وب جامع، لینک های زیر را کنترل کنید :

Six Web Metrics / Key Performance Indicators To Die For

۱. موتور های جستجو ، بازدید های ارجایی را به اشتراک می‌ گذارند

پیگیری سهم منابع ترافیکی که به سایت شما ختم می‌ شوند امری ضروری در هر ماه است. این مورد شامل :

هدایت مستقیم : حروف تایپ شده در ترافیک ، بوکمارک ها ، لینک های ایمیل بدون کد رهگیری و …

ترافیک برگشتی‌ : از لینک های موجود در وب یا ایمیل های قابل ردیابی و کمپین لینک ها

ترافیک جستجو : ورودی های جستجو که از هر منبع بزرگ یا کوچک در موتور های جستجو ترافیک رد‌و بدل می‌ کنند.

به اطلاع از درصد و عدد دقیق ، می‌ توانید نقاط ضعف و قوت را به گونه ای مقایسه ای برسی‌ کنید. به عنوان مثال ، اگر میزان ترافیکی را مشاهده کنید که به شدت افزایش یافته ، و این حجم بالا بر گرفته از لینک های بازگشتی نامرتبط است ، جایی‌ برای خوشحالی نیست. به بیان دیگر ، اگر ترافیک موتور جستجو به شدت افت کرد، ممکن است در دردسر افتاده باشید. باید از این اطلاعات برای ردیابی تلاش های بازار یابی‌ تان و برنامه ریزی در کسب ترافیک تان استفاده کنید.

۲. جستجو هایی‌ که توسط موتور های جستجو خاص ارجاع داده شده ا‌ند

سه موتور جستجو عمده ها بیش از 95% ترافیک جستجو آمریکا را در بر می‌ گیرند ، شرکت های گوگل یاهو و بینگ هستند. برای کشور های خارج از آمریکا ، بیش از ۸۰% جستجو ها توسط گوگل صورت می‌ گیرد، اندازه گیری میزان ترافیک ورودی سایت شما از هر یک از موتور های جستجو به چند دلیل اهمیت دارد :

مقایسه کارایی و سهم بازار

با پیگیری کلی‌ موتور های جستجو ، چه در سطح جهانی‌ و کشوری ، شما قادر خواهید بود میزان دقیق سهم هر یک از موتور های جستجو را در قبال سایت شما با سهم تخمین زده بازارش را مشاهده کنید. به یاد داشته باشید که در بخش هایی‌ مانند تکنولوژی و خدمات اینترنتی تقاضا برای گوگل خیلی‌ بیشتر از بخش های دیگر همچون آشپزی ، ورزش و مشاور املاک است.

ارزش های استراتژیکی را کشف کنید

احتمال زیادی وجود دارد که برخی‌ از فنون سئو ای که به کار می‌ گیرید در برخی‌ موتور ها بیشتر از موتور های دیگر تاثیرات مثبت داشته باشد. به عنوان مثال ، به کرات مشاهده کردیم که بهینه سازی های درون صفحه ای مانند مشمول کردن بهتر کلمات کلیدی ، و هدف قرار دهی‌ آنان ، ارزش بیشتری در موتور هایی‌ همچون یاهو و بینگ داشته ا‌ند تا گوگل ، در حالی‌ که ، کسب لینک های متنی انکر از دامنه های زیاد ، تاثیر مثبت بیشتری بر گوگل نسبت به بقیه موتور ها دارد. اگر قادر به شناسایی تکتیک هایی‌ هستید که شما را در موتور های جستجو موفق می‌ کنند، بهتر می‌ توانید در تلاش ها یتان تمرکز کنید.

۳ . بازدید های ارجاع شده توسط عبارات و کلمات کلیدی موتور های جستجو خاص

کلمات کلیدی که باعث ارسال ترافیک می‌ شوند ، بخش مهم دیگری از تحلیل های شما محسوب می‌ شوند. اگر می‌ خواهید این کلمات را در بازه ای منظم پیگیری کنید ، تا تقاضای کلمات کلیدی جدید را شناسایی کنید، توان خود را بر پیدا کردن کلمات کلیدی بگذارید و کلماتی‌ را بیابید که ترافیک قابل توجهی‌ را که مایلید برای آن بهینه سازی شدید را بیاورند.

ممکن است  تعداد جستجو های برگشتی‌ برای کلمات کلیدی خارج از عناوین خاصی‌ که انتخاب کردید را نیز ارزشمند بیابید. اگر تقاضا های کلمات کلیدی به سوی دیگر می‌ رود، سعی‌ کنید این لیست را اصلاح کنید. صنعت موتور های جستجو طی‌ ۱۵سال اخیر گسترش یافته، بنابرین ، رد کمیّت بازگشتی ها ، مشکل ساز خواهد بود.

۴. میزان تبدیل موتور های عبارت و کلمات ورودی جستجو

هنگامی که به آخرین مرحله بازده شرکت خود میرسید، تعداد کمی‌ از متریک ها هستند که به اندازه تبدیل ارزش کردن. به عنوان مثال ، در شکل گرافیکی سمت راست ، حدود ۶%کسانی‌ که سایت سئو موز را با جستجو عبارت ابزار سئو پیدا کردند ، ثبت نام ، عضو این سایت شدند. این میزان بسیار بیشتر تبدیل از اکثر ۱۰۰۰ها کلمات کلیدی به کار رفته در سایت ماست. با این اطلاعات می‌ توانیم ۲ کار انجام دهیم:

۱ . کنترل رنکینگ مان ، می‌ بینیم که برای کلمه ابزار سئو ، رتبه ۴ را داریم. با تلاش برای بهبود این جایگاه ، قطعا به میزان تبدیل بالاترین دست خواهیم یافت.

۲. به خاطر تحلیل های ما که نشان می‌ دهند بازدید کنند گان به کدام صفحه از سایت ما ارسال شدند، می‌ توانیم با تلاش بر روی بهبود آن صفحه ، به بهبود تجربه کاربر بیفزایم .

ارزش واقعی‌ این پیگیری ساده ، از مشاهده کلمات کلیدی که به طور مداوم از طرف کاربران ارسال می‌ شود و به افزایش تمرکز بر روی رنکینگ و بهبود صفحات ارسالی که بازدید کنندگان به آن می‌ رسند ، حاصل می‌ شود. در حالی‌ که پیگیری میزان تبدیل از کلمات و عبارات کلیدی برگشتی‌ کاملا مهم است ، اما همه ماجرا‌ نیست. بیشتر تحقیق کنید و خواهید یافت که اطلاعات جالب تر و کاربردی تر در مورد اینکه تبدیل چگونه آغاز و پایان می‌ یابد ، کسب خواهید کرد.

۵ . تعداد صفحاتی که حداقل یک بازدید از موتور های جستجو کسب می‌ کنند.

با اطلاع از تعداد صفحاتی که از طریق موتور های جستجو ترافیک کسب می‌ کنند، معیاری ضروری برای نظارت کلی‌ کارایی سئو است. از این اعداد ، نسبت به شاخص گذاری های صورت گرفته از سایت مان مطلع می‌ شویم. برای اکثر سایت های بزرگ ، شمول کلی‌ ، برای کسب ترافیک ضروری است، و این معیار ، عددی قابل ردیابی را به ما می‌ دهد که نشان دهنده میزان موفقیت یا شکست شماست. با تلاش شما در مسائلی‌ همچون معماری سایت ، اکتساب لینک ، نقش سایت ، خاص بودن محتوا ، و متا دیتا و ….خط روند باید افزایش یابد و نشان دهد که صفحات بیشتری در حال راه پیدا کردن به نتایج موتور های جستجو هستند. بهترین روش کسب ترافیک جستجو ، که کاملا عملی‌ است ، استفاده از متریک های لانگ تیل می‌ باشد.

با اینکه دیگر نکات داده های تحلیلی از اهمیت بالایی‌ برخوردارند ، ولی‌ آنهای که در بالا اشاره شدند، باید به طور کلی‌ در سایت شما اعمال شوند تا از بالا ترین ارزش در کمپین سئو تان بهره‌مند شوید.

کلمات کلیدی گوگل

در سال ۲۰۱۱، گوگل اعلام کرد که دیگر اطلاعات کلمات کلیدی ورودی را از طریق چرخه های ارجاع کننده به کاربران لاگین شده اش منتقل نمی‌ کند. این بدان معنی‌ است که به جای نمایش اطلاعات کلمات کلیدی بنیادی در تحلیل های گوگل، بازدید هایی‌ که از طرف کاربران لاگین شده صورت می‌ گیرد ، با عنوان “فراهم نشده” نمایش داده می‌ شود. در همین حال گوگل گفت انتظار می‌ رود این روش بر ۱۰%ورودی های جستجو تاثیر بگذارد.

کمی‌ بد خیلی‌ از وب مستر ها گزارش دادند که تا ۲۰%ورودی هایشان به عنوان کلمات کلیدی است “فراهم نشده” .            گوگل اینطور پاسخ داد که ، این ۱۰%، میزان متوسط سراسر سایت های جهان بود و برخی‌ تفاوت ها بر حسب کشور ، منطقه و نوع وب سایت ممکن است پدید آید.

با آغاز کار گوگل پلاس ، وب مستر ها از این نگران شدند که کاربران بیشتری به گوگل می‌ پیوندند و با اکانت گوگل شان وارد می‌ شوند. این موضوع حتی باعث نمایش درصد بیشتر از نتایج “فراهم نشده” کلمات کلیدی خواهد شد.

پایان این ماجرا‌ چگونه خواهد بود، حدسی است که همه قادر به پاسخ دادنش هستند. در حال حاضر ، متخصصین تحلیل های وب و سئو کاران حرفه ای ، راه حلی را برای بازیابی این اطلاعات کلمات کلیدی طرح کرده ا‌ند ، اگرچه هیچ چیز نمی‌ تواند جایگزین اصلی‌ آن شود. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه به لینک زیر مراجعه کنید:

7 SEO Tips for “not provided” in Google Analytics

نرم افزار های تجزیه و تحلیل

ابزار مناسب برای کار مناسب

برنامه های پولی‌

http://www.adobe.com/solutions/digital-marketing.html

http://www.fireclick.com

http://www.haveamint.com

http://www.sawmill.net

http://www.clicktale.com

http://www-01.ibm.com/software/marketing-solutions/coremetrics

http://netinsight.unica.com

نرم افزار های ریگان

http://advertising.yahoo.com/article/sign-in.html

http://www.google.com/analytics

http://clicky.com

Liberating Analytics

Real-time Customer Analytics and Tracking

http://awstats.sourceforge.net

بیشتر بدانید‌ :

چگونه ابزار تحلیل وب انتخاب کنیم؟

How to Choose a Web Analytics Tool: A Radical Alternative

از طریق این وب سایت شما خواهید یافت که چگونه یک ابزار مناسب انتخاب کنید، ولی‌ توصیه ما ابزار تحلیل گوگل است. به علت استعمال بالای آن ، می‌ توانید رهنما ها و آموزش های فراوانی را به صورت آنلاین بیابید. تحلیلگر گوگل مزیت هماهنگی‌ با دیگر محصولات گوگل را نیز دارد ، مانند ابزار وب مستر گوگل ، ادوردز و ادسین .

مهم نیست کدام ابزار تحلیل را برای سایت خود انتخاب می‌ کنید، ما آزمایش ورژن های مختلف از صفحات سایت تان و بهینه سازی میزان تبدیلات را بر پایه نتایج به دست آماده توصیه می‌ کنیم. آزمایش صفحات در سایت خودتان ، می‌ تواند به سادگی‌ استفاده از ابزاری رایگان برای آزمایش دو ویراست از هیدر یک صفحه یا به پیچیدگی‌ استفاده از ابزاری گران قیمت باشد که همزمان صد ها متغیر را با یکدیگر مقایسه می‌ کند. برنامه بهینه ساز وب سایت گوگل ابزاری است که به شما توصیه می‌کنیم ، راهی‌ عالی‌ برای آغاز آزمایش ها است که می‌ تواند بهبود های میزان تبدیل های قدرتمندی را اطلاع رسانی کند.

www.google.com/websiteoptimizer

شاخص هایی‌ برای سنجش

بهینه سازی موتور جستجو

در سئو بنیادی ، پیگیری المان های خاص الگوریتم های موثر موتور های جستجو ، مشکل است. این اطلاعات عمومی نیستند، و همینطور به خوبی‌ در موردشان تحقیق نشده است. به هر حال ترکیبی‌ از تکتیک ها ، بهترین روش ها را شکل داده است و اطلاعات جدید به طور مداوم برای کمک به پیگیری مستقیم المان های رنکینگ و نشانه های رنکینگ مثبت و منفی‌ ، ظهور می‌ کنند. نکات اطلاعاتی‌ زیر آنهایی هستند که گاها برای پیگیری کمپین ها توصیه می‌کنیم و ثابت کرده ا‌ند که در هنگام استفاده هماهنگ شان با تحلیل ها ، به ارزش میفزایند.

شاخص هایی‌ که موتور های جستجو فراهم کرده ا‌ند

قبلا در مورد نکات اطلاعاتی‌ که توسط سرویس هایی‌ همچون ابزار وب مستر گوگل ، یاهو ، و بینگ فراهم شده صحبت کردیم. به علاوه اینها ، موتور ها برخی‌ راهنمایی هایی‌ را از طریق ورودی ها و هوش رقابتی در دسترس عموم قرار دادند. در زیر لیست ورودی ها ، ابزار ها ، شاخص هایی‌ از موتور ها به همراه برنامه های مخصوص به خودشان آورده ایم.

بکار گیری موثر این ابزار ها و ورودی ها مستلزم این است که شما اطلاعاتی‌ را در رابطه با راهکار های عملی‌ داشته باشید. اطلاعات خودشان تا زمانی‌ که نقشه ای برای چگونگی به کار بردنشان نداشته باشید فایده ای ندارند ، این موضوع در رابطه با تحلیل های رقابتی نیز صدق می‌ کند.

ورودی های جستجو سایت گوگل

مثال: با نوشتن site:seomoz.org – برای نمایش تعداد و لیست صفحاتی است که در دامنه ای خاص شاخص گذاری شده است. می‌ توانید با افزودن پارامتر های ورودی اضافی ارزش آن را گسترش دهید. به عنوان مثال –  site:seomoz.org/blog inurl:tools – تنها صفحاتی را در شاخص های گوگل که بلاگ و شامل کلمه tools میباشند را نشان می‌ دهد. اگرچه این ارقام نوسان دارد ، ولی‌ همچنان روش خوبی‌ برای سنجش است. شما می‌ توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه به لینک زیر مراجعه کنید:

http://moz.com/blog/indexation-for-seo-real-numbers-in-5-easy-steps

گوگل ترندز

در آدرس Google.com/Trends در دسترس است. این حرکت ظرفیت و شهرت اطلاعات جستجوی کلمات کلیدی را طی‌ زمان نشان می‌ دهد. اگر وارد اکانت گوگل خود شود، همچنین می‌ توانید عدد خاص از جدول ها را نیز نسبت به تنها خطوط ترندز بیابید.

گوگل ترندز برای وب سایت ها

این ابزار در آدرس Trends.Google.com/websites در دسترس است. نشان دهنده ترافیک اطلاعات برای وب سایت ها مطابق با منابع اطلاعاتی‌ گوگل است. ( نوار ابزار ، اطلاعات شرکت های فراهم کننده اینترنت ، تحلیل ها و…، بخشی از این قسمت هستند ) کاربری که با اکانت خودش وارد شده باشد ، اعداد را در چارت مشاهده می‌ کند که نمایانگار سطح ترافیک تقریبی است.

پیش نمایش گوگل برای جستجو

موجود در آدرس google.com/insights/search ،، این ابزار اطلاعاتی‌ را درباره کاربرد های منطقه ای ، شهرت ، و ورودی های مرتبط برای کلمات کلیدی را فراهم می‌ کند.

ورودی های سایت بینگ

site:seomoz.org – کاملا مانند یاهو و گوگل ، با این ورودی لیست تعداد صفحاتی را که در شاخص هایشان از سایت شما دارند را نشان می‌ دهد. متاسفانه ، محاسبات بینگ از نوسان های بالا و دقت بسیار کم رنج می‌ برد، و اغلب شمارش هایشان بی‌ فایده است.

ورودی IP بینگ

مثال ip:216.176.191.233 – صفحاتی را که مایکروسافت در این آدرس یافت را نشان می‌ دهد. این روش می‌ تواند در شناسایی صفحات اشتراک گذشته شده و اینکه چه سایت هایی‌ در این آدرس میزبانی می‌ شوند کارامد است.

هوش تبلیغات مایکروسافت

انواع مختلفی‌ از ابزار های تحقیق کلمات کلیدی و هوش مخاطبین که توسط مایکروسافت صرفا جهت جستجو و نمایش تبلیغات فراهم شده است. این آموزش به عمق ارزش تک تک ابزار ها نمی‌ رود. اما ارزش آزمایش و اجرا در سئو را دارند. شما می‌ توانید از آدرس زیر به این برنامه دست پیدا کیند:

http://advertise.bingads.microsoft.com/en-us/bing-ads-intelligence

مثال site:seomoz.org inurl:www – در سایت Ask.com – باید با دقت توسط مسول ورودی به کار رود. به منظور اینکه به درستی‌ عمل کند، ورودی اضافی به همراه آن باید به کار رود.

ورودی لینک جستجو بلاگ

مثال: link:www.seomoz.org/blog – اگرچه دستورات معمولی‌ لینک جستجو وب گوگل همیشه کارامد نیست، ولی‌ جستجو بلاگ شان اطلاعات با کیفیتی را نشان می‌ دهد که می‌ تواند در طبقات تاریخ ، و میزان ارتباط دست بندی شوند. برای مطالعه بیشتر در مورد جستجو بلاگ به لینک زیر مراجعه کنید:

http://moz.com/blog/google-link-command-busting-the-myths

متریک های خاص صفحه

اعتبار صفحه

این قسمت اعتبار احتمال ردبندی یه صفحه را بدون توجه به محتوا پیش بینی‌ می‌ کند. هرچه اعتبار صفحه بیشتر باشد ، احتمال رنک بالا برای این صفحه بیشتر است.

mozRank– اشاره به سری کلی‌ دارد ، از لحاظ لگاریتیمی به اندازه های ۱۰امتیازی درجه بندی شده است. موز رنک در عمل بسیار مشابه با سنجش اهمیت استاتیک است، که توسط موتور های جستجو بکار می‌ رود. موتور های جستجو اغلب به صفحاتی که از اعتبار لینک جهانی‌ بیشتر برخوردار ا‌ند ، رنک بیشتری می‌ دهند. به خاطر آنکه اندازه گیری هایی مانند موزرنک جهانی‌ و استاتیک هستند، این قدرت ردبندی در دامنه وسیعی از ورودی های جستجو نسبت به صفحاتی که خصوصا برای کلمه ای خاص سئو شده ا‌ند ، به کار می‌ رود.

mozTrust – مانند موزرنک ، موزتراست هس از طریق لینک ها پخش می‌ شود. ابتدا لینک های قابل اعتماد شناسایی شده و مورد محاسبات متریک قرار می‌ گیرند. این قسمت شامل صفحات اصلی‌ دانشگاه های معتبر بین‌المللی ، و سایت های رسانه ای و دولتی میشود. وب سایت هایی‌ که از این آدرس ها لینک کسب کنند ، قادر به کسب اعتماد بیشتری هستند. این فرایند سراسر وب ادامه خواهد داشت و موزتراست هر یک از لینک های قابل اجرا ، با دور شدن از محل اصلی‌ خلق شده اش از اعتبارش کاسته می‌ شود.

تعداد لینک ها

تعداد کل صفحاتی که شامل حداقل یک لینک به این صفحه شوند : به عنوان مثال ، اگر صفحه اصلی‌ کتابخانه ملی‌ (http://www.loc.gov/index.html) – به صفحه اصلی‌ کاخ سفید لینک شده باشد (http://www.whitehouse.gov) –  محتوای صفحات و پاورقی هر دو صفحه ، به عنوان یک لینک محسوب می‌ شود.

تعداد ارتباط با ریشه دامنه ها

عدد کل خاص دامنه های ریشه ای که شامل یه لینک به یک صفحه باشند را می‌ گویند. به عنوان مثال ، اگر topics.nytimes.com و www.nytimes.com هردو به صفحه اصلی‌ سایت موز ، (http://www.moz.com) لینک شده باشند ، به عنوان یک ارتباط ریشه دامنه ای محسوب می‌ شود.

موزرنک بیرونی (اکسترنال)

درحالی که موزرنک توانایی های داخلی‌ و خارجی‌ لینک ها را می‌ سنجد ، موزرنک اکسترنال تنها میزان لینک های خارجی‌ جاری ، لینک هایی‌ که در دامنه های جداگانه قرار دارند را برسی‌ می‌کند. از آنجا که لینک های اکسترنال نقش مهمی‌ را به عنوان پشتنویسی های مستقل ایفا می‌ کنند، موزرنک اکسترنال متریکی مهم برای پیش بینی‌ رنکینگ های موتور جستجو است.

متریک های مختص دامنه

اعتبار دامنه –   اعتبار دامن چگونگی عملکرد یک صفحه را در دامنه ای خاص و رنکینگ اش را پیش بینی‌ می‌ کند. هرچه اعتبار دامنه بیشتر بشد ، احتمال اینکه صفحه ای در یک دامنه بهتر رنک شود بیشتر است.

موزرنک دامنه

میزان شهرت دامنه ای را در مقایسه با دامنه های دیگر در وب را نشان می‌ دهد. این متریک با  الگوریتم  های بکار رفته در موزرنک مشابه است اما در سطح دامنه آن را عمل می‌کند. نمایشی از وب که تنها به دامنه ها مینگرد و به صفحاتی توجهی‌ نمی‌ کند. نمایش وب از این منظر ، بینش بیشتری را نسبت به اعتبار دامنه به ما میدهد. درست همانطور که صفحات می‌ توانند دیگر صفحات را نشان گذاری کنند، لینکی‌ که از مرز دامنه عبور می‌ کند، نیز می‌ تواند به عنوان نشانه ای برای دامنه دیگر دیده شود.

تعداد لینک های دامنه

تعداد ارتباط ریشه دامنه ها

هردو گزینه مانند نمونه های توصیف شده در بالا هستند که در این قسمت تا محدوده دامنه عمل می‌ کنند.

اجرا و بکار گیری این دیتا ها ، در کمپین تان

تنها دانستن ارقام به شما کمکی‌ نمی‌ کنند ، مگر اینکه بتوانید به خوبی‌ آنها را تفسیر کرده و به درستی‌ بکار بندید. در زیر نمونه های رایج ترین نشانه های مسیر دهی‌ و چگونگی پاسخ به فرایند هایی‌ برای بهبود یا اجرای آنها در فرصت های مناسب را فراهم کرده ایم.

نوسان ها ، در شمارش اعداد لینک و صفحه ی موتور جستجو

اعداد گزارش شده در ورودی سایت و لینک به ندرت دقیق هستند ، با بنا به این دلیل توصیه می‌ کنیم نسبت به نوساناتی که افزایش یا کاهش فراوانی را نشان می‌ دهند نگران نشوید مگر اینکه در مورد افت ترافیک باشد. به عنوان مثال ، در یک روز معمولی‌ ممکن است یاهو ، گزارش ۸۰۰۰۰۰ تا ۲ میلیون لینک را به یک آدرس بدهد ، واضح است که هر روز صد ها هزار لینک را از دست نمی‌ دهیم ، اما این تغییرات در شاخص های یاهو نشان می‌ دهد که اعداد گزارش شده کمک و راهنمایی کمی‌ در رشد یا کاهش واقعی‌ لینک می‌ کند.

اگر شاهد افت قابل توجه در لینک یا صفحات شاخص گذاری شده باشید ، ممکن است قطعا دچار این مشکل واقعی‌ شده اید. یا دلیل دیگرش می‌ تواند عدم شاخص گذاری هایی‌ باشد که به علت جریمه ، هک ، بدفزار و غیر … باشد. یک تحلیل کلی‌ با استفاده از تحلیلگر سایت خودتان یا استفاده از ابزار وب مستر گوگل می‌ تواند به شناسایی مشکلات احتمالی‌ کمک کند.

افت ترافیک جستجو از یک موتور خاص

۱. شما به علت رعایت نکردن برخی‌ از قوانین این موتور جریمه شده اید .

۲. بطور اتفاقی‌ مانع دسترسی‌ روبات های کرالر این موتور شده اید، فایل های متنی روبات و متا روبات تاگ را برسی‌ کرده و ابزار وب مستر این شرکت موتور جستجو را امتحان کنید تا اشکالات احتمالی‌ را بیابد.

۳. این موتور جستجو الگوریتم های رنکینگ اش را به مد روز تغییر داده که دیگر شیوه سایت شما را در ردبندی خود قرار نمی‌ دهد، علت اصلی‌ این مشکل افت ارزش لینک هایی‌ است که به سایت شما اشاره می‌ شوند ، خصوصا سایت هایی‌ که به صورت دستی‌ کمپین لینک سازی دستی‌ و کیفیت متوسط دارند رایج است.

افت ترافیک جستجو از چند موتور مختلف

شانس اینکه کاری با وب سایت تان کرده باشید که موجب بلاک شدن کرالر ها و یا جلو گیری از شاخص گذاری شده باشد زیاد است. این مشکل می‌ تواند به علت مسائلی‌ همچون روبات های متنی یا متا روبات تگ ها ، مشکلاتی در میزبانی و آپ تایم ، مشکلت دی ان اس، یا برخی‌ مشکلات فنی باشد. با مجری سیستم و توسعه دهندگان و کسانی‌ که میزبانی وب سایت شما را بر عهده دارند صحبت کنید و به دقت اکانت ابزار وب مستر تان و تحلیل هایی‌ که می‌ تونند به حل مشکلات احتمالی‌ کمک کنند برسی‌ کنید.

نوسانات اختصاصی رنکینگ

کسب یا از دست دادن رنکینگ برای کلمه یا عبارتی خاص میلیون ها بار در روز برای میلیون ها صفحه اتفاق میافتد ولی‌ چیزی برای نگرانی نیست. الگوریتم های رنکینگ تغییر می‌ کنند ، رقبا لینک کسب می‌ کنند و از دست می‌ دهند ، و موتور های جستجو شاخص هایشان را تغییر می‌ دهند. هنگامی که افت شدید رنکینگ اتفاق میافتد ، باید به دقت المان های درون صفحه ای تان را برای کشف نشانه های بهینه سازی بیش از حد یا تجاوز قوانین برسی‌ کنید و ببینید که آیا لینک ها اخیرا کسب شده ا‌ند یا از دست داده شده ا‌ند. به خاطر داشته باشید که کوچکترین تلاش برای کسب رنکینگ در محتوای جدید ، با دوره موقتی افت شاید رنکینگ مواجه خواهید شد که امری معمولی‌ است. سئو کاران از این تغییر با عنوان تقویت تازگی یاد می‌ کنند.

افزایش مثبت در متریک های لینک بدون افزایش رنکینگ

خیلی‌ از مالکین سایت وختی ورخی اعمال کلاسیک سئو را انجام داده ا‌ند نگرانند ، این عملیات شامل کسب لینک ، بهینه سازی درون صفحه ای و …. میشود. و انتظار نتیجه سریع دارند. اما مشکل اینجا نیست. خصوصا برای سایت های جدید ، صفحات و محتوایی که برای کسب نتایج بهتر رقابت میکنند، ردبندی شان زمان بر خواهد بود ، و همینطور کسب لینک های خیلی‌ خوب تضمینی برای کسب نتیجه عالی‌ آنی‌ نیست. به خاطر بسپرید که موتور های جستجو نه تنها به کرال کردن صفحاتی که فراهم کردید دارند ، بله شاخص گذاری نیز باید بشوند ، بنابرین رنکینگ و متریک هایی‌ که شما به دنبال آنها هستید گاه روز ها و حتی هفته ها به طول میانجامد.

———————————–

با تشکر از همه مترجمین و مدیران وب سایت این مطالب آخرین بخش از 10 فصل از بهترین و معتبر ترین وب سایت در زمینه سئو و بهینه سازی می باشد شما می توانید تمام  9 فصل قبل را در اینجا  (کلیک کنید )بخوانید و مطالعه نمایید این مطالب تمام و کمال آموزش مبتدی در مورد سئو را به شما می دهد .

 

آنالیز سئو سایت و ابزار های بررسی کننده سئو و بهینه سازی وب سایت
5 (100%) 2 votes
درباره نویسنده

ابراهیم حنفی (متخصص سئو) هستم، 8 سال سابقه فعالیت در حوزه وب رو دارم و بطور تخصصی 4 سال هست که سئو کار میکنم و به لطف خدا نمونه کارهای خوبی در این زمینه بدست آوردم.

دیدگاه خود را بنویسید