دانشمندان به روشی برای قفل گشایی گجت ها از طریق عرق بدن دست یافته اند

تقریباً بیشتر موبایل های پرچمدار و حتی میان رده جدید از روش های تشخیص هویت بیومتریک از جمله حسگر اثر انگشت یا سیستم های تشخیص چهره نظیر Face ID، برای شناسایی کاربران استفاده می کنند. ولی تمام آنها تا حدودی خطا دارند و حتی می توان آنها را فریب داد.

حالا محققان به روش جدیدی دست یافته اند که در آینده می تواند جایگزین روش های فعلی تشخیص هویت شود و از فریب خوردن نیز در امان باشد.

این روش امکان شناسایی افراد با استفاده از عرق را فراهم می آورد. ایده آن ساده است؛ هر شخصی ترکیب عرق مخصوص به خود را دارد. به واسطه بررسی ترکیب اسید های آمینه ترشح شده از منافذ پوست، و یاد گیری آن توسط تلفن هوشمند، امکان شناسایی کاربر فراهم می شود.

jpgJan-Halamek-Sweat-ID-1 دانشمندان به روشی برای قفل گشایی گجت ها از طریق عرق بدن دست یافته اند

پروفسور جان هالامِک به همراه گروه محققان پروژه مذکور

تشخیص هویت از طریق عرق می تواند نحوه قفل گشایی گجت ها برای معلولان را متحول کند

بر اساس گفته های پروفسور «جان هالامِک» (Jan Halamek) از دانشگاه آلبانی، این روش که «Sweat ID» یا «هویت سنجی از طریق عرق» نام دارد، در آینده می تواند به افراد معلول یاری رساند؛ زیرا نیازی به وارد کردن پسورد توسط انگشتان، قرار دادن انگشتان روی حسگر اثر انگشت یا گرفتن موبایل در مقابل چهره برای بازگشایی قفل موبایل نیست.

به گفته آقای هالامک سازندگان موبایل ها و ساعت های هوشمند از این ایده استقبال خواهند کرد و انتظار می رود در ۵ تا ۱۰ سال آتی، این ایده در گجت های مذکور پیاده سازی شود.

The post دانشمندان به روشی برای قفل گشایی گجت ها از طریق عرق بدن دست یافته اند appeared first on دیجیاتو.

توصیه شده:  لنوو یک ویدئوی تبلیغاتی برای رویداد IFA 2017 منتشر کرد

دانشمندان به روشی برای قفل گشایی گجت ها از طریق عرق بدن دست یافته اند

دانشمندان به روشی برای قفل گشایی گجت ها از طریق عرق بدن دست یافته اند
به این مطلب امتیاز بدهید
درباره نویسنده

دیدگاه خود را بنویسید