جای دادن اشیاء مجازی در پشت اشیای حقیقی در تکنولوژی واقعیت افزوده ممکن شد

به تازگی محققین دانشگاه آریزونا موفق به توسعه یک تکنولوژی جانبی شده اند که می تواند در تصاویر واقعیت افزوده، اشیای مجازی را در پشت اشیای حقیقی جای دهد، قابلیتی که تا امروز امکان آن وجود نداشته است.

نمونه اولیه هدست توسعه یافته توسط این تیم علاوه بر لنزهای معمول، مجموعه ای از آینه ها و لنزهای اضافی همانند یک تلسکوپ را درون خود دارد که می تواند به کمک آنها فاصله افقی میان اشیای موجود در کادر تصویر را شناسایی نماید.

getImage.xqy_ جای دادن اشیاء مجازی در پشت اشیای حقیقی در تکنولوژی واقعیت افزوده ممکن شد

به عنوان مثال در تصویر ابتدای مطلب می بینید که یک قوری مجازی میان اسپری و بطری حاوی مایع قرار گرفته است. شاید در نگاه اول این نمایش تا حدودی مصنوعی و غیر واقعی به نظر برسد، اما به خوبی قابلیت های فناوری توسعه یافته توسط متخصصین دانشگاه آریزونا را به نمایش می گذارد.

getImage.xq11y جای دادن اشیاء مجازی در پشت اشیای حقیقی در تکنولوژی واقعیت افزوده ممکن شد

نکته جالب اینجاست که سرپست تیم توسعه یعنی پروفسور «هونگ هوا» (Hong Hua) یکی از مشاوران ارشد کمپانی «Magic Leap» است. گرچه کمپانی مذکور از مدت ها قبل روی تکنولوژی های مرتبط با واقعیت افزوده کار کرده است، اما دکتر هوا مدعیست که این پروژه جز استفاده از یکی از پتنت ها، کاملاً مستقل از برنامه های Magic Leap به اجرا گذاشته شده است. گرچه همین مسئله می تواند منجر به همکاری گروه مذکور با کمپانی مورد نظر جهت تولید محصول نهایی شود.

getImage.xq1y جای دادن اشیاء مجازی در پشت اشیای حقیقی در تکنولوژی واقعیت افزوده ممکن شد

گرچه تکنولوژی و نرم افزار مورد نیاز برای تولید نسل تازه هدست های واقعیت افزوده با قابلیت نمایش اشیای مجازی در پشت اشیای حقیقی مراحل توسعه نهایی خود را طی می کند، اما هنوز با تعبیه آن درون هدست های فعلی فاصله بسیاری داریم.

توصیه شده:  سونی کد منبع اندروید اوریو را برای ۶ مدل گوشی اکسپریا منتشر کرد

The post جای دادن اشیاء مجازی در پشت اشیای حقیقی در تکنولوژی واقعیت افزوده ممکن شد appeared first on دیجیاتو.

جای دادن اشیاء مجازی در پشت اشیای حقیقی در تکنولوژی واقعیت افزوده ممکن شد

جای دادن اشیاء مجازی در پشت اشیای حقیقی در تکنولوژی واقعیت افزوده ممکن شد
به این مطلب امتیاز بدهید
درباره نویسنده

دیدگاه خود را بنویسید