ایلان ماسک خبر از تمرکز تسلا روی چیپ اختصاصی هوش مصنوعی می دهد

یکی از رویه های جدیدی که اخیراً در میان کمپانی های تکنولوژیک مرسوم شده، تمرکز روی طراحی و تولید چیپ های اختصاصی، به خصوص در زمینه هوش مصنوعی است. حال ایلان ماسک مالک خودروسازی تسلا خبر از در پیش گرفتن چنین رویه ای در شرکت تحت مالکیتش داده است.

او که در کنفرانس یادگیری ماشین NIPS سخن می گفت اعلام کرد که تسلا در حال توسعه یک سخت افزار اختصاصی برای هوش مصنوعی است. سخت افزاری که به نظر او بهترین نمونه از نوع خود در تمام دنیا خواهد بود.

«من به وضوح می گویم که تسلا در حوزه هوش مصنوعی بسیار جدی است. چه در بخش نرم افزار و چه در حوزه سخت افزار. ما مشغول توسعه چند چیپ هوش مصنوعی هستیم.»

vrg_tesla_model_3_red_overhead.0 ایلان ماسک خبر از تمرکز تسلا روی چیپ اختصاصی هوش مصنوعی می دهد

چند ماه قبل شبکه CNBC مدعی شده بود که در تسلا بیش از ۵۰ مهندس به طور اختصاصی روی سخت افزار مورد بحث در حال کار هستند. از جمله این متخصصین می توان به «جیم کلر» (Jim Keller) اشاره کرد که پیش از این در کمپانی های AMD و اپل سابقه درخشانی را از خود به جای گذاشته بود. او از سال ۲۰۱۶ تا امروز مسئولیت واحد مهندسی سخت افزار اتوپایلوت تسلا را بر عهده داشته است.

چیپ اختصاصی هوش مصنوعی همان چیزی است که می تواند در رقابت فشرده توسعه خودروهای بدون راننده یک مزیت اساسی برای تسلا به حساب آید. در حال حاضر در سیستم خودران خودروهای این شرکت از پردازشگرهای گرافیکی ساخت انویدیا استفاده می شود، اما یک سخت افزار اختصاصی می تواند کارایی و سرعت بسیار بالاتری را در پردازش ها به جای بگذارد.

توصیه شده:  شش دلیل سرمایه گزاری روی سئو برای موفقیت سایت

The post ایلان ماسک خبر از تمرکز تسلا روی چیپ اختصاصی هوش مصنوعی می دهد appeared first on دیجیاتو.

ایلان ماسک خبر از تمرکز تسلا روی چیپ اختصاصی هوش مصنوعی می دهد

ایلان ماسک خبر از تمرکز تسلا روی چیپ اختصاصی هوش مصنوعی می دهد
به این مطلب امتیاز بدهید
درباره نویسنده

دیدگاه خود را بنویسید