آیا فناوری AMP یک سیگنال رتبه بندی است؟

آیا فناوری AMP یک سیگنال رتبه بندی است؟

 

فناوری AMP با توجه به افزایش استفاده از تلفن همراه برای حضور در دنیای وب با هدف ارائه روشی نوین برای کاربران موبایل جهت مشاهده راحت و بارگذاری سریع تر صفحات حاوی متن, تصویر، فیلم، انیمیشن و… توسط گوگل ارائه شده است.

سازگاری صفحات وب با گوشی های تلفن همراه یکی از مهمترین فاکتورهای رتبه بندی است که گوگل با ارائه الگوریتم ” Mobilegeddon” امروزه به آن توجه خاصی دارد. استفاده از فناوری متن باز AMP موجب بار گذاری سریع صفحات وب می شود و خواندن صفحات وب را برای کاربران تسهیل می بخشد.

 

622d5_google-amp-speed-2 آیا فناوری AMP یک سیگنال رتبه بندی است؟

 

آیا AMP در رتبه بندی سایت تاثیر دارد ؟

 
جان مولر اعلام کرد که AMP هنوز هم یک سیگنال رتبه بندی در الگوریتم جستجوی گوگل نیست. در ماه دسامبر گوگل گفت که ممکن است AMP هم یکی از فاکتورهای رتبه بندی شود اما این به وضوح هنوز اتفاق نیافتاده است. جان مولر در Hangout توضیح داد که شما می توانید از AMP برای موبایل فرندلی شدن سایت خود استفاده کنید اما AMP به تنهایی یک سیگنال رتبه بندی نیست.
فناوری AMP سرعت بارگذاری صفحات وب را افزایش می دهد و از این جهت به بهبود رتبه بندی سایت کمک می کند اما در میان فاکتورهای رتبه بندی نتایج جستجو جایگاه خاصی ندارد.

 

با وجود تلاش های گوگل برای ارائه صفحات سریع تر در موبایل دلیلی وجود ندارد که وبمستران نسبت به موبایل فرندلی بودن سایت خود و عدم استفاده از فناوردی AMP بی اهمیت باشند. گوگل فناوری AMP خود را با همکاری بسیاری از شرکت های فعال در عرصه طراحی وب به صورت یک فریم ورک متن باز ارائه کرده است تا وبمستران را برای پذیرش و استفاده از آن راغب کند. با افزایش کاربران گوشی های تلفن همراه در دنیای وب، سایت هایی با این فناوری همگام نباشند، بخش بزرگی از ترافیک خود را از دست خواهند داد.

 
 

منبع: seoyar http://seoyar.com/%D8%A2%DB%8C%D8%A7-%D9%81%D9%86%D8%A7%D9%88%D8%B1%DB%8C-amp-%D8%B3%DB%8C%DA%AF%D9%86%D8%A7%D9%84-%D8%B1%D8%AA%D8%A8%D9%87-%D8%A8%D9%86%D8%AF%DB%8C-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%9F/

به این مطلب امتیاز بدهید
درباره نویسنده

ابراهیم حنفی (متخصص سئو) هستم، 8 سال سابقه فعالیت در حوزه وب رو دارم و بطور تخصصی 4 سال هست که سئو کار میکنم و به لطف خدا نمونه کارهای خوبی در این زمینه بدست آوردم.

دیدگاه خود را بنویسید